| angel199 a întrebat:

iarasi am nevoie de ajutorul vostru, voi mi-ati spus sa ma despard de el dar nu se primeste, nu stiu cum s-o fac, dar si m-am saturat de atita suferinta. El nu atrage deloc atentie la mine, chiar de suntem in aceeasi scoala, nu mai am puteri sa ma lupt cu aceasta. Ma injoseste intruna, chiar si numarul prietenei mele la cerut sa o sune sa vorbeasca cu ea, eu nu inteleg de ce el atita isi bate joc de mine, parca nu am suflet si eu.As vrea sa va rog pe voi toti care cititi povestirile mele, sa-mi da-ti sfaturi cum sa-i ranesc si lui inima cum mi-a ranito mie, vreau sa ma razbun pe el, vreau sa sufere cum sufar si eu.Nu mai pot sa las sa se bata joc de dragostea mea.Astept sfaturile voastre. FUNDA!

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Razbunarea e arma prostului!(scuze,daca te-am jignit, nu era intentzia mea)
d cele mai multe ori, indiferenta doare cel mai tare!

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Sa sti ca indiferenta ta o sa fie cea mai grea lovitura pentru el. de fiecare data cand vorbeste urat cu tine intoarcei spatele, de fiecare data cand pe priveste privestel cu dispret, de fiecare data cand face ceva impotriva ta zambestei si pleaca. acela o sa fie singurul lucru pe care nul va putea suporta. cat despre faza cu telefonul poti sa ii raspunzi scurt si la obiect" oricat cauti nu o sa gasesti o fata ca mine" sau " numai de atat esti in stare, credeam ca poti mai mult" arata-i ca nu te poate calca in picioare si ca oricand roata se poate intoarte. fi puternica si asa il vei face sa inceteze.

| SpecialGirl a răspuns:

Vorbeste cu un alt baiat, pari fericita, atunci el se va simti ignorat! in caz contrat inseamna ca de fapt asta astepta! Sa te desparti de el

| Petru_7202 a răspuns:

Stati de vorba, spune ca relatia vostra nu mai poate continua (ii poti spune si argumentele cu prietena ta) apoi alege un baiat cu care nu se intelege el prea bine si prefate ca discuti, si esti vesela si fericita cu el.