| gongsterbeep a întrebat:

Iubita mea m-a inselat si vreau sa ma razbun! Sa o fac sa sufere cum sufar si eu acum. Idei?

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

"Daca vrei sa fi fericit o clipa, razbuna-te...
Daca vrei sa fii fericit o viata, iarta!"

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai ce sa faci doar sa te debarasezi de ea

| darrio2007 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului. Fara a te jigni.
Lasa timpul sa curgă.

| Adry05 a răspuns:

Dacă te-a înșelat probabil îs ceva șanse să nu-i pese de tine so... de ce te-ai chinui? o trimiți la mă-sa și-ți vezi de viața ta. când o să vadă că ești fericit fără ea, mai ales dacă și trece printr-o peerioadă mai proastă, o doboară mai mult decât răzbunările tale.

| RAY a răspuns:

Tu esti de vina ca ai crezut in ea,razunate pe tine ca ai fost fraier incat sa crezi in femei,ce sa te razbuni,nu merita,invata ceva din asta si asta e,traim intr o lume plina de tarfe,ipocrite,curve,parsive, materialiste, mincinoase, prefacute, ura nu e sanatoasa omule duce la depresie, ura este o otrava

| Violleta2022 a răspuns:

Inseal-o si tu, fa-ti o alta iubita! happy

| mihai69 a răspuns:

Cel mai tare suferă când nu au bani de cheltuit. Așadar, nu-i mai da bani!
Problema e că e foarte probabil că nu ești doar tu donator, așa că ea n-o să sufere prea tare dacă tu te retragi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu le-ai rupt capul amandurora cand ai aflat, nu mai ai ce sa razbuni acum. Te-ai face de rahat.
Ea oricum nu ar suferi dupa tine, din moment ce ii umbla puta prin alte parti.

| Drimmero a răspuns:

2 suturi in dos (la propriu si la figurat) apoi treci la alta, sa nu aud ca vrei sa te intorci la ea,, fii barbat!

| Freya1 a răspuns:

Cea mai grea răzbunare este ignoranta.Pur si simplu trebuie sa iti vezi de viata, sa conștientizeze că ai ales prost, sa iti analizezi greșelile ca sa nu le mai faci pe viitor si sa mergi înainte.Nici un om întreg la cap nu te poate sfătui să îi faci cuiva vreun altfel de rau.

| cristimihailov a răspuns:

Las-o in pace si cauta alta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Doua povete:
1. Dupa tren si dupa femei sa nu alergi niciodata: vin altele.
2. Eu, de cate ori as trece pe langa ea as saluta-o zambind. Cred ca nu ar enerva-o ceva mai tare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Culca-te cu ma-sa.

| gongsterbeep explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

E batrana rau! Nu pot face asta!

| SG1995 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Asta da răzbunare, mai ales ca relația dintre ea și mă-sa sa fie una demnă de filmele americane. laughing

| Alexandrionelu a răspuns:

Pune-o sa facă autostopul în Caracal laughing

| GirlOnline81 a răspuns:

" Sa o fac sa sufere cum sufar si eu acum".

Te imbeti cu apa rece daca crezi ca razbunarea te poate face fericit. Razbunarea iti va aduce, in cel mai bun caz, o bucurie de moment, dar una falsawinking.

| Clytia a răspuns:

Te poți "răzbuna" rupând orice legătură cu ea, ignorând-o total și tratând-o cu indiferență.