| Luluuuuu a întrebat:

Ieri am avut contact sexual protejat cu prietenul meu. Acesta a ejaculat dar nu in mine si cand s-a ridicat am observat ca curgea sperma pe langa prezervativ iar apoi m-am uitat si aveam si eu putin in partea laterala spre picior cumva. Dupa ce am observat am mers la toaleta si am urinat iar dupa ce m-am sters nu mai aveam nimic, m-am spalat si sters apoi. Prietenul meu zice ca e 100% sigur ca nu s-a intamplat nimic. Credeti ca s-a intamplat ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca actul sexual pe intreaga s-a durata a fost placut, relaxant, reconfortant si la terminarea sexului ai ajuns in situatia in care ai simtit si satisfactia orgasmului, atunci in astfel de situatii glande specializate existente in vagin, elibereaza secretia lubrifianta pe intreaga durata a sexului. Aceasta secretie lubrifianta are aspectul foarte asemanator cu cel al spermei si din acest motiv pot sa apara astfel de ingrijorari nejustificate. Mai ales in acele cazuri in care prezervativul are marimea potrivita si sta bine fixat pe penis, situatie in care este imposibil ca sperma ejaculata in prezervativ, sa ''urce'' printre pielea penisului si prezervativ si mai ales sa si treaca pe sub inelul gros de cauciuc de la capatul prezervativului al carui rost/rol este cel de a fixa cat mai perfect prezervativul de penis. In proportie de peste 99% a fost lichidul lubrifiant provenit din vaginul tau. Sanatate!

7 răspunsuri:
| SorinelCopilu a răspuns:

Probabil nu e nimic dar dupa 2 saptamani poti face un test de sarcina găsești ai cu 5 lei la farmacie

| Luluuuuu explică (pentru SorinelCopilu):

Am uitat sa precizez ca prietenul meu statea de-asupra si ma gandesc ca nu avea cum sa urce sperma in sus pana la iesirea din prezervativ si ca acel lichid a fost de fapt de la mine. Nu stiu cat la % e posibil

| SorinelCopilu a răspuns (pentru Luluuuuu):

Posibil nu stiu dar totusi un test ar trebui facut

| Luluuuuu explică:

Ejaculat*

| Luluuuuu explică:

Tin sa mentionez ca prietenul meu statea de-asupra si ma gandesc ca nu avea cum sperma sa urce in sus pe prezervativ si ma gandeam ca probabil acel lichid a fost de la mine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Luluuuuu):

Daca actul sexual pe intreaga s-a durata a fost placut, relaxant, reconfortant si la terminarea sexului ai ajuns in situatia in care ai simtit si satisfactia orgasmului, atunci in astfel de situatii glande specializate existente in vagin, elibereaza secretia lubrifianta pe intreaga durata a sexului. Aceasta secretie lubrifianta are aspectul foarte asemanator cu cel al spermei si din acest motiv pot sa apara astfel de ingrijorari nejustificate. Mai ales in acele cazuri in care prezervativul are marimea potrivita si sta bine fixat pe penis, situatie in care este imposibil ca sperma ejaculata in prezervativ, sa ''urce'' printre pielea penisului si prezervativ si mai ales sa si treaca pe sub inelul gros de cauciuc de la capatul prezervativului al carui rost/rol este cel de a fixa cat mai perfect prezervativul de penis. In proportie de peste 99% a fost lichidul lubrifiant provenit din vaginul tau. Sanatate!