| Danielaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am făcut sex cu prietenul meu, aveam dureri in timpul actului. A fost protejat cu prezervativ. După ce a ejaculat a observat la baza penisului un lichid foarte alb, iar mie îmi curgea din vagin același lichid după care câteva picături de sânge fiind in ziua ovulației. Credeți ca e poate fi vorba de o sarcina?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acel lichid de care amintesti in prezenta intrebare, a reprezentat secretie vaginala normala, adica leucoree care era amestecata cu lichidul lubrifiant care este produs de glande specializate care incep sa functioneze pe timpul cat este intretinut actul sexual. Atat posibilitatea cat si probabilitatea ca sperma sa poata iesi printre prezervativ si penis, dar mai ales pe sub inelul de cauciuc situat la capatul prezervativului, se poate aprecia/considera ca fiind aproape imposibila in cazul in care prezervativul folosit are marimea potrivita si sta bine fixata si nemiscata pe penis. Astfel ca si posibilitatea dar si probabilitatea de a ramane insarcinata in acest caz se poate exclude in proportie de peste 99%. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu; era lichidul tău de „ungere". E firesc și normal. Nu te-ai masturbat niciodată să vezi cât de mult poți să produci atunci când ești excitată?!?

| Danielaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru mihai69):

Îți zic sigur ca nu era acel lichid. Acela este transparent. Celălalt era alb clar

| mihai69 a răspuns (pentru Danielaaaaaaaaaaaaaa):

Hmmm... sincer? eu l-aș fi mirosit măcar - atunci știai sigur dacă e de la tine sau de la el.
În plus fiindcă spui că erai la ovulație, atunci tu mai produci și un mucus (mucusul cervical), puțin diferit de lubrifiantul natural. Posibil să fi fost un amestec al celor două.

| Danielaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru mihai69):

Nu avea niciun miros/gust

| mihai69 a răspuns (pentru Danielaaaaaaaaaaaaaa):

Atunci e puțin probabil să fi fost spermă, deci risc de sarcină.
Liniștește-te!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu poate fi vorba de sarcina.

| Andrei258 a răspuns:

Acel lichid alb de pe penisul partenerului partenerului nu este altceva decat sperma surplus ce nu a mai avut loc in prezervativ la dumneavostra lichidul alb este lubrifiantul natural secretat de glandele vaginale in ceea ce privesye durerile depinde de constructia himenala adica daca este elatica este doare rau daca este rigida nu doare de loc mai depinde si de starea de relaxare a femeii in acel moment in ceea ce priveste ultima parte a intrebarii aceea cu posibila sarcina poate fi vorba numai daca prezervativul s-a spart sau fisurat si sperma a intrat in vagin

| eugeniu2020 a răspuns:

Trebuia sa il mirosi, atunci aflai la sigur daca e de la el sau de la tine, dar asa vei afla in urmatoarele 30 de zile, succes!

| Danielaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru eugeniu2020):

Am zis. Nu avea miros sau gust.

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Danielaaaaaaaaaaaaaa):

Mmm, nici gust, straniu!
pai atunci cum am mai zis - vei afla in 30 de zile daca esti sau nu gravida!