| cristiyana a întrebat:

ieri am fost la un prieten acasaa (cu inca o fata), acolo aflandu-se si prietenul meu. le-am facut cunostinta cu fata respectiva apoi eu si pr meu i-am lasat sg pe cei 2. m-am asezat in pat, pr meu m-a luat in brate si mi-a zis ca ma iubeste. poate ca a fost o prostie ce am facut dar m-am uitat la el si l-am intrebat:"tu astepti ceva de la mine?" iar el s-a uitat in ochii mei si a spus sigur pe el "NU zana, atunci cand vei vrea tu, voi vrea si eu"...ne-am luat din nou in brate si ne spuneam unul altuia cat de mult ne iubim. tin sa precizez ca nu s-a intamplat nimic intre noi(eu sunt virgina), raspunsul lui bucurandu-ma, dar nu stiu daca a zis asta pentru ca asa simte sau la vrajeala. voi ce credeti? help me,

Răspuns Câştigător
| divinuu a răspuns:

Cred ca e adevarat ce a zis.Si prietenul meu a raspuns asemanator cand l-am intrebat lucrul asta.Adik.ceva de gen "Nu printesa mea, cand vei fi u pregatita, atunci se va intampla asta.Pana atunci NU.La mine a parut sincer.acum cred ca nu a zis la vrajeala.

Pup ai grija d ukiss

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

El probabil te iubeşte, tu în mod sigur nu! (recitindu-ţi întrebările anterioare)
Oricum, ceea ce ţi s-a spus aici e valabil doar 80%.
Dacă te iubeşte, te aşteaptă "oricât". Ţine minte însă că "oricât" se traduce în maxim un an. Dacă stă mai mult de un an după tine, ori e prost, ori e fătălău, ori te-a înşelat măcar o dată!
Noi bărbaţii putem face abstinenţă ani la rând cu condiţia să nu ne întâlnim cu femei de care să ne placă. În momentul în care avem o relaţie cu o fată de care suntem atraşi, abstinenţa e mult mai dificilă iar abstinenţă mai mult de un an doar de dragul că "ea nu vrea să cedeze" (cel mai de-amboulea verb folosit vreodată) este stupid prin definiţie.
Gândeşte-te bine căci la cum descrii aici şi în întrebările anterioare, la cum te comporţi eu sincer sper să te lase căci te respectă mult prea mult decât ai putea tu să-l respecţi!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Am auzit si eu cuvintele alea si au trecut luni bune de atunci, eu tot nehotarata si el fara sa preseze...deci e bine daca se tine de cuvant!happy

Stiu ca e greu sa te hotarasti daca el e cel potrivit, dar : cine nu cere, ala meritahappy

Iubiti-va mult!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi dacă omul ţi-a spus că atunci când vrei tu, cu ce să te mai ajutăm noi? Fă cum ştii tu, dacă asta ţi-a spus înseamnă că chiar asta simte. Tu îl ştii mai bine, ştii când vorbeşte serios şi când nu.

| Vizitiul a răspuns:

Nu stiu cum va puteti angaja intr-o relatie inainte de a va cunoaste eventualul partener, nu ar fi normal ca dupa ce-l cunosti ceva mai bine sa te implici intr-o astfel de relatie!? Nu ti-a mai spus pana ieri ca te iubeste, tot asa ai reactionat? Respectivul nu are nici o vina, problema apare la tine, devii indignata cand nu e cazul. Felicitari, majoritatea fetelor isi incep viata sexuala la 14 ani. Virginitatea este o mandrie si nu o rusine.

| Dizzydizz a răspuns:

Fii serioasa bay
Te lasa de mult daca vroia asta d la tine.
Tipe care o fac dupa prima noapte sunt o gramada.Baiatul chiar te iubestesmug
Apreciaza l si iubiti va mult

| anonimaa a răspuns:

Cred ca este sigur pe elhappy adica mai daca te iubeste cu adevarat te va astepta cat de mult va fi nevoie...doar nu te grabi.

| marrr a răspuns:

Eu cred ca a fost sincer cand a spus astahappy. Daca te-ar fi vrut doar pentru a face sex cu tine, te-ar fi jucat pe degete de la inceput si acum n-ati mai fi fost impreuna probabil. Mi se pare un gest dragut ca ti-a spus-o intr-un mod asa frumos. Multi care ar fi fost in locul lui nu ar mai fi asteptat, insa el a spus ca vrea atunci cand esti pregatita, deci eu il credhee hee Acum depinde si de tinehappy

| paramore a răspuns:

Zano ramane sa vezi u daca vroia numai sex sau chiar te iubeste... daca dupa discutia asta se comporta la fel d bine ca pn acum... te iubeste si te asteapta

| Goofy77 a răspuns:

Mama ce vrajeala are! a facut ceva cursuri de vrajeala?

| gabriela_3062 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca a vorbit serios sau este vrajeala, o sa te convingi pe parcurs. Oricum conteaza de cat timp sunteti impreuna deoarece daca sunteti de putina vreme nu te astepta sa fie sincer, mai ales in aceasta privinta. Succes :*

| DanielJackson a răspuns:

Noi baietii stim ce vrem, dar voi fetele nu prea stiti ce vreti nici de la voi. te tot fatai asa, si o sa-l pierzi si iti va parea rau. din povestea ta reiese ca baiatul e de treaba si asteapta dupa tine pentru ca te iubeste, nu vezi? la cat de nehotarata si la cate idei absurde iti faci, daca nu te iubea te-ar fi parasit de mult. pe scurt, nu cred ca e vrajeala ci chiar tine la tine.

| DanielJackson a răspuns:

Ti-ai schimbat numele in danaa, era frumos si celalalt. dar daca asta iti place mai mult nu e nici o problema.

| Relax a răspuns:

Pai atata tp cat nu o insistat cu ceva crede-ma ca i sincer, de ce trebuie sa te gandesti cu numa altceva vrea? poate chiar te iubeste si daca spui ca nu s-a intamplat nimic chiar o face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai noi nu-l cunoastem p prietenul tau. si nu stim ce e in mintea lui. Cel mai bine il cunosti tu gandeste-te daca ochi lui erau calzi si puri. sau daca te minteau. cel mai bine asculta-ti inima pentru ca noi nu putem sa te ajutam in situati de genu (in care sunt implicate diferite persoane) dar dupa parerea mea cred ca era sincer. din moment ce vrea sa te asteptewinking oricum nu te grabi prea repede sa te dezvirginezi ( app cati ani ai? de curiozitate)