| andrada a întrebat:

Ieri un baiat foarte dragut mi-a dat add pe facebook. Ieri era intr-o relatie si azi am vazut ca si-a schimbat status-ul in "single". El este cu 2-3 ani mai mare decat mine. Nu m-am putut abtine sa nu-i dau like la cateva poze dar nu stiu cum sa ma bag in seama cu el. E mai greu pentru ca nu am multi prieteni comuni cu el si nici nu e de la scoala mea. Ceva sfaturi? funda

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, păi începe prin a îi spune că ți ar face plăcere să vă cunoaște-ți, întrucît el ți a dat adresa lui de facebook înseamnă că el te place, tu ce vîrstă ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el pe chat, apoi poate pe mess, intreaba-l ce mai face, si cam atat. Vezi ce zice si el... Bafta!

| AriannaAri a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si incepe sa vorbesti cu el, la inceput saluta-l, intreaba-l ce face iar dupa totul va veni de la sine.

P.S : Varsta nu conteaza foarte mult, tine minte asta happy.

| emgirl a răspuns:

Pai. nu sari asa repede ca o sa creada ca ety disperata las-o mai incet...intra pe el o data pe saptamana si vorbesti cu el in intrebi de ce vrei tu dar nu-l intreba de prietena ca isi da seama lasa-l sa vada k nu te prea intereseaza si o sa fie foarte OK! Asta e sfatu meu si la mine de fiecare data mergewinking
Bafta!big grin

| TipaMov a răspuns:

Nu ti-ai pus intrebare „De ce ti-a cerut cererea de prietenie "? Te bagi in seama cu el de exempul iti dau un sfat cum am facut si eu cu unele persoane.Il intrebi asa : Buna, ne cunoastem de undeva? Si vezi ce iti zice el si ii zici sa-ti de-a id lui mai vorbiti, poate o sa iesiti la un suc, nu asa din prima zi l-ai vazut, l-ai placut nu fa asa ca poate o sa ai de suferitsad..ai grija! Bafta! Funda!:*