| iulikbomb a întrebat:

il plac pe un baiat de foarte mult timp dar nu am curajul sa ii zic ce ma sfatuiti sa fac? sa ii zic ca il plac sau sa tac? am incercat sa il uit si am crezut ca am incercat dar de saptamana asta s-a mutat la etaj cu mine si il vad aproape in fiecare pauza deci nu pot sa il uitsad ce sa afc?crying va rog ajutati-masad chiar il plac si mi-e frica sa ii zic fiindca ne inteleg bine si nu vreau sa stric relatia de prietenie dintre noi 2sad

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca nu risti nu castigi. Cel mai bine ar fi sa-i zici si sa vorbesti cu el. Spune-i ce simti pentru el si gata, asa o sa vezi si ce simte el pentru tine. happy
xoxo

| Castiel a răspuns:

Spune-i ce simti ia-ti inima in dinti (stiu ca e greu dar doar fa-o cu cat iti faci curaj si ii spui mai repede cu atat este mai bine) si daca simte la fel pentru tine automat va fi de acord daca nu incearca sa rupi legaturile cu el si ii se va face mila de tine, daca nu inseamna ca nu sunteti prieteni adevarati daca nici mkar nu va incerca este riscat dar bun planu^^

| effect a răspuns:

Cred ca trebuie sa incerci sa vorbesti cu el deschis
Pentru ca nu ai de unde sa stii
Poate si el te place pe tine
Si daca nu ti iei inima in dinti si ii spui,sau cel putin incerci sa vorbesti cu el,sa l cunosti mai bine, nu vei stii niciodata
Din moment ce va intelegeti bine inseamna ca poti vorbi deschis cu el
Incearca sa iesiti, sa i spui odata ca te plictisesti si daca nu iese pe afara
Si vei vedea ca va fi bine :-)

| thefirstangel a răspuns:

Buna,,si eu am ppatit un astfel d lucru. ppai:
pune un pr d'al vostru s il intrebe! pr comun! si indiferent de rasp sa fii fericita! succes! funda?
ps eu si respectivul am ramas pr-i

| tzintzi a răspuns:

Nu ai cum sa strici relatia de prietenie dintre voi doi.Mai rau decat sa-ti spuna ca el nu are aceleasi sentimente nu are cum sa fie happy.
Incearca sa vorbesti cu el prin Sms/yahoo si da-i si tu de inteles prin vorbe ca simti ceva pentru el happy

| Bianquis a răspuns:

Eeh
ia-ti inima in dinti
si spune-i
n-are de ce sa-ti fie frica
doar nu te va omori
ca nu e o crima sa placi pe cineva
nai de unde sa stii
poate te place si el dar daca ii e rusine sati zica
te-ai gandit la asta?
ma rgo
spune-i si vezi ce zice
pe urma revino si zi ce s-a intamplat
baftawinking