| Ioana156 a întrebat:

Imediat după primul contact am avut stări de greata, amețeli, de voma, dar ușoare...Îmi puteți spune cam care ar putea fi cauzele? Stările au apărut la câteva ore după contact

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De vina a fost starea de PARANOIA care a aparut pe fondul fricii/temerii de a se forma o sarcina, stare care a fost provocata de lipsa informatiilor corecte privind modalitatea si conditiile in care se poate forma de fapt o sarcina. Starile amintite, NU au absolut nicio legatura cu ''posibilitatea'' formarii sarcinii. Paranoia bat-o vina, apare in cazul in care lipseste informatia certa, exacta, precisa si mai ales CORECTA. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imediat dupa primul contact, starile de voma, greata si ameteala pot fii cauzate de o infectie alimentara, criza de colecist sau un stres enorm.
Nici un simptom de sarcina (greata, voma) nu apare inainte de 3 saptamani de la concepere.
In cazul tau, este imposibil sa fie vorba de o sarcina.

| Freya1 a răspuns:

Daca crezi ca e sarcina nu are cum sa se si manifeste la cateva ore, trebuie timp.
Mergi la medic poate ai o toxiinfectie sau gastrita.

| Andreeush a răspuns:

E imposibil să ai aceste stări din cauza unei sarcini.
Probabil din cauza stresului, a fricii de a nu cumva să fi rămas însărcinată.