| anonim_4396 a întrebat:

Rog sa imi raspunda cineva care stie ceva despre problema mea! De cateva zile am ameteli insotite de dureri de cap si stari de voma usoare si sunt sensibila la mirosuri, de ex ma deranjeaza cand sotum meu fumeaza in jurul meu. Ce pot avea? Multumesc frumos pentru timpul acordat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Posibila o usoara anemie, dar va trebui sa va faceti niste analize complete de sange, urina si scaune! Dati rezultatele la un medic de familie, si desigur ca puteti sa faceti si un RMN sau tomograf! Spuneti-l sotului dumneavoastra sa nu se mai fumeze in casa decat afara pe balcon sau pe terasa! Insanatosire grabnica!

| Clara1 a răspuns (pentru untu):

Multumesc mult!

| untu a răspuns (pentru Clara1):

Cu multa placere, Clara! sa va dea bunul Dumnezeu sanatate la amandoi si sa aveti o casnicie fericita si durabila!

| Clara1 a răspuns (pentru untu):

Multumim din suflet, de asemenea si dvs! Numai bine

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Costy9991 a răspuns:

Esti insarcinata.

| Clara1 a răspuns (pentru Costy9991):

Multumesc pentru raspuns, dar nu sunt insarcinata.

| Clara1 a răspuns:

Nu ti.am cerut un diagnostic, am spus cu aproximatie. Daca citeai cu atentie intrebarea, am spus ca ma deranjeaza cand sotul meu fumeaza, deci sunt casatorita, iar relatiole sexuale sunt normale.

| Clara1 a răspuns:

In orice caz, multumesc pentru raspuns. La medic voi merge in cateva saptamani, cand voi reveni in tara pentru a.mi face un tomograf, eu am vrut un raspuns aproximativ, durerile mele de cap sunt severe