| Iuliana097 a întrebat:

Imi intarzie menstruatia si nu sunt însărcinată, vreau sa fac sex dar mi-e frica sa nu raman însărcinată fiindcă noua nu ne place sa folosim prezervativ. Ce ar trebui să fac?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Anticonceptionale prescrise de ginecolog

| Violleta2022 a răspuns:

De unde stii ca nu esti insarcinata?
Daca spui ca ti-a intarziat, poti sa ne spui cate zile?
Un test corectd e sarcina se poate face dupa 7-10 zile de la intarziere. Orice test facut inainte de acest termen, este inutil, fiind facut eronat, cu mult timp prea devreme, pentru cand trebuie facut.
Oricum ar fii...acum poti face linistita sex, ca nu ramai insarcinata inainte de menstruatie si oricum... cred ca ai sanse sa fii deja insarcinata.

| Necunoscut112 a răspuns:

Există şi alte metode contraceptive, pentru a nu fi nevoita sa foloseşti prezervative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o varietate imensa de unde sa alegi.
Exista Sterilet, Diafragma,
Spermicide, Legarea trompelor. Dar in continuare...nu neglija prezervativul. Exista Durex Real Feel sunt foarte bune.

| BlackRaven45 a răspuns:

Daca vrei sa te risti doar pentru o placere de cateva momente atunci ia-o inainte fatuca mea. Mai bine sa ai o sarcina nedorita decat sex "nesatisfacator". Sunt si perzervative foarte subtiri. Daca tot vrei sa te risti, incearca si niste anticonceptionale

| Quassaar a răspuns:

"...noua nu ne place"..adică lui?