| claudiu1818 a întrebat:

imi place de o fata de ceva timp, si cred ca si ei de mine, suntem din acelasi liceu doar ca ar fi o problema. Eu sunt timid si din cate am observat si ea e la fel, cum sa o abordez? Mereu se uita la mine in curtea scolii sau cateodata, ne intalnim si in autobuz. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cand va intalniti in primul rand o saluti si te prezinti (daca aveti prieteni comuni e mai simplu ), apoi puteti sta de vorba, o inviti la un suc...

5 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Ce e asa de greu vorveste cu ea invit-o undeva... obtine idiul ei

| BambOO_8402 a răspuns:

Acelas lucru se intampla cu un verisor de al meu si prietena mea cea mai buna ambi se plac. dar sunt mult prea timizi sa faca vreunul dintre ei primul pas.

Daca esti convins ca o placi atat de mult incearca sa-i arati acest lucru.
Si daca si ea simte la fel lucrurile vor veni de la sine.
baftahappy

| claudiu1818 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.
#harciog nu sunt tipul ala... sa compun si bla bla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timiditatea nu rezolvi nimic.
Las-o deoparte.
Daca ai un prieten adevarat ii poti cere sa se duca la ea si sa ii ceara id-ul, ca tu esti timid. Mie mi-ar placea o astfel de abrodare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compune-i un cintecel cu"ne tineam de aceeasi bara, in acelasi autobuz".