| ionut5 a întrebat:

imi place de o fata de ceva timp, si cred ca si ei de mine, suntem din acelasi liceu doar ca ar fi o problema. eu sunt timid si din cate am observat si ea e la fel, cum sa o abordez? mereu se uita la mine in curtea scolii sau cateodata ne mai intalnim si in autobuz. Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| ShineMe a răspuns:

De ce nu iti iei tu inima in dinti sa ii spui direct fetei ca o placi? Ar fi cel mai apreciat lucru de catre o fata la fel ca respectul fata de ea. Cel mai bine ar fi sa gasesti o ocazie potrivita si sa ii spui un calduros te iubesc si va aprecia foarte mult acest lucru si mai devreme sau mai tarziu te va cauta ea.Succes

| angella1972 a răspuns:

Ce-ar fi sa-i strecori un biletel intr-o recreatie si s-o inviti la o scurta intalnire? daca vine, inseamna ca si ea te place, daca nu vine...asta e.

| myrazvy a răspuns:

Fi barbat ca doar nu te mananca.sal sh succes

| gyo a răspuns:

Poti sa lasi timiditatea deoparte, si sa vorbesti cu ea.eu zic sa nu-i zici din prima ca o placi.incearca pentru inceput sa aveti o discutie normala. daca vezi ca ea pare interesata si te baga in seama ai putea sa-o inviti undeva, la o plimbare ceva.

ar fi bine sa vina totul de la sine, sa nu stai sa te gandesti ce o sa-i zici("sa vii cu discursul de acasaa"). fii tu insuti si totul o sa fie bine.

| Nic a răspuns:

Pai daca contactul vizual exista, fa urmatorul pas, vorbeste cu ea. Ce poate sa se intample? In cel mai rau caz o sa fi refuzat. Dar pentru inceput ai putea sa intrii in discutie cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.nu te supara, as vrea sa te intreb ceva. se poate? si in functie de raspuns vei continua discutiacu ea. o intrebi daca are prieten, daca vrea sa iasa cu tine la o cafea...si mai lasa timiditatea ca si ea poate sa-si piarda rabdarea tot asteptandu-te. daca vine altul mai indraznet, ai pus-o.

| vintagegreen a răspuns:

Daca si ea da semne timide ca te-ar place, atunci trebuie sa iti iei inima in dinti si s-o inviti in oras.