| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care e cu 3 ani mai mare e putin mai inalt ca mine. Se uita la mine si zambeste dar nimic mai mult. Cum as putea sa ii arat ce simt fara sa ma fac de ras? Nu pot sa mi-l scot din cap...

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mai intai apropie-te de el ca amica si apoi, dupa ce il vei cunoaste cu adevarat, vei realiza daca e bine sau nu sa ai o relatie cu el!
Nu mai visa cu ochii deschisi la Fat-frumos ca te trezesti sarutand broasca!
Majoritatea avem mai multe fete asa ca incearca sa il cunosti in aprofunzime, nu sari in lac fara garantii!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, am uneori efectul asta asupra oamenilor.
On: Pregateste un biletel cu nr de telefon (scris de mana! ) si i-l dai pur si simplu.

| Patrăţel a răspuns:

Incearca sa te apropi de el doar ca o amica. vezi cum se poarta, cum iti vorbeste. dupa aceea te '' repezi '' la el. si asa cum a zis si belisima1 nu ii face tu complimente, lasa`l pe el sa te aprecieze happy succes. tongue

| love4u a răspuns:

Spune-i ca te-ai indragostit de el, dar cand il vezi singur, nu cand sunt mai multe persoane in jur. bafta

| love4u a răspuns:

2x. eroare de la net.

| IoanaEvelina a răspuns:

si mie mi se intampla aceeasi lucru, incearca sa vorbesi cu el diferite subiecte, fara sa ii spui ce crezi tu despre el, adica nu ii faci complimente sau ceva de genu, baiatul trebuie sa faca asta. Si vezi si tu cam ce prietene are, cum se comporta, nu doar aspectul conteaza. Daca e un baiat simtit... ar trebui sa-i spui. Daca nu, mai asteapta, poate sesizeaza el ceva. te rog sa imi spui ce ai rezolvat happy

| Ivonaa a răspuns:

Atunci ce maia stepti? Du-te si vorbestei! Si incearca sa nu te abati la subiecte plictisitoare neinteresante, incearca sa fi cat mai fresh!