| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat, care imi este si coleg. Il cunosc de un an si jumatate aproape. Suntem prieteni foarte buni, vorbim aproape zilnic. Anul trecut eu nu ma simteam atat de atrasa de el, insa el da. Mai spre sfarsitul anului scolar a inceput sa-mi placa de el, dar el m-a abandonat direct. Nu am vorbit toata vara. Insa de 2-3 luni, de cand a inceut din nou scoala am inceput sa vorbim foarte mult si sa "comunicam"putin altfel. El este destul de cautat de alte fete care ii lasa comentarii la fotografii etc. dar eu sunt foarte timida si nu indraznesc. Vorbesc cu el despre chestia asta pentru ca eu sunt foarte geloasa si el bate apropouri cateodata. Prietenele au inceput sa-mi spuna ca el se de la mine si lucruri din astea, si prietenii lui se uita dubios la el cand sunt in preajma eu. Totusi dupa ce s-a intamplat in vara nu m-am riscat sa merg mai depate de prietenie. Se formeaza parca o legatura intre noi, eu obisnuiesc sa privesc oamenii in ochi. El nu-si ia privirea de la mine, doar eu ma incumet sa mi-o misc. Eu nu sunt cea mai atragatoare persoana posibila pentru ca sunt plinuta, am cosulete pe fata ici-colo, sunt mica de inaltime si port aparat dentar.Nu ma pot pune cu celelalte fete care roiesc in jurul lui dar, mai am o mica speranta. Ce credeti? Cum sa aflu daca ma place? Sunt foarte curioasa. Accept toate raspunsurile

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Doamne cat poti sa fii de draguta! Nu ma mir ca se formeaza o legatura intre voi. Sunt convinsa ca te place chia si numai pentru felul in care vorbesti. Daca asa esti si cu el, eu nu mai am niciun fe de indoiala.
Inainte de toate, sa nu iei in seama comentariile rautaciose, mai sunt unii care se plictisesc si vorbesc doar sa se afle in treaba.
Nu trebuie sa gandesti asa niciodata, cum ai spus 'nu ma pot pune cu celelalte fete.'. nu exista asa ceva, crezi ca daca o fata cu fizic de model are mai mare putere asupra unui baiat decat poti avea tu? Iti spun eu, nici vorba.
Nu totul consta in fizic, mai ales ca, din ceea ce spui tu aici, pare ca te place, iar daca nu si e doar o falsa impresie atunci nu stie ce pierde.

Esti o fata cu picioarele pe pamant, destul de matura si suficient de draguta incat sa te placa acest baiat si nu numai.

Te sfatuiesc sa il intrebi daca te place la fel de sincer cum ai scris aici.
Oricare ar fi raspunsul lui, nu te descuraja, sa stii ca fete ca tine reusesc sa aiba parte de cei mai ravniti baieti. (Si cand spun asta, ma refer la baietii care au totusi ceva in creier).

| anonim_4396 explică (pentru frostxtq):

Iti multumesc pentru raspuns! M-am lamurit happy Exista si persoane educate care pot raspunde si frumos big grin

| frostxtq a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cel mai mare drag! Daca mai ai intrebari, am sa iti raspund. Spre deosebire de altii, cel putin pui intrebarile intr-un mod explicit si scris corect dpdv gramatical:*

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ahhh te-ai tavali oleaca cu el asa-i?

| Ibrahimovic a răspuns:

Ce pot sa zic. Intra mai mult in discutie cu el, vezi daca iti acorda atentie cand vorbiti, incercati sa va cunoasteti cat mai bine unul pe celalalt si dupa ceva timp ii poti spune ca simti ceva pentru el. Daca tii o legatura foarte stransa cu el o perioada de timp, dupa ce ii vei spune ca simti ceva pentru el, va avea acelasi sentiment. Curaj! happy