| PιxιeLovesYa a întrebat:

Imi place de un baiat cu care sunt in trupa scolii (eu vocal, el chitara). In ultima vreme am petrecut destul timp impreuna, iar la serbarea scolii s-au petrecut cateva chestii ciudate (ma atingea spontan, imi zambea gales, se uita la mine ciudat). La un moment dat m-a intrebat de cine imi place, iar eu i-am raspuns la intamplare, ba chiar l-am luat la misto, spunandu-i ca nu e treaba lui. Inclin sa cred ca el stie ca il plac, dar nu stiu ce sa fac; mereu cand sunt in preajma lui ma comport mult mai ciudat decat ma port in mod normal, zambesc prosteste, ma inrosesc, etc. Voi ce recomandati sa fac? Credeti ca am vreo sansa cu el?

2 răspunsuri:
| CookieMonsterDeea a răspuns:

Buna, Pixie. Cred ca tipul s-a prins deja ca il placi si incearca sa te tachineze dar in modul foarte dragut gen:"ODODODODODO si eu te plac fraiero".de ce nu esti tu barbata si faci primul pas. Nu astepta pana e prea tarziu si pana o sa plece si o sa ajungi sa iti smulgi parul din caap ca nu ai fost in stare sa il intrebi daca iti accepta prietenia. Stai linistita ca eu cred ca te place chiar mult; aratandu-ti asta chiar in momentul in care te-a intrebat de cine iti place, scotand la iveala ca este gelos daca ar mai exista alti baieti in viata ta. Parerea mea? Vorbiti mai mult, gasiti-va si mai multe lucruri in comun decat aveti deja si nu va grabiti. Veti vedea ca totul o sa decurga de la sine big hug Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...intr.o situatie de genu` sunt si eu.Tot ce poti tu sa faci e sa vorbesti cu el si sa ii spui ca il placi si vezi ce iese. Sper ca te.am ajutat.Pwp:*