| anonim_4396 a întrebat:

Bună îmi place de un băiat de la mine de pe stradă de mai mult timp şi sâmbătă am fost de la ora 16 până la ora 23 am fost cu 2 prietene ale mele şi acolo pe strada mai erau încă 3 băieţi îi ştiu şi pe ei eu am 12 ani jumate iar el face 14 eu sunt clasa 6 iar el 8 şi mi. a zis alexandra dacă aveai 13.14 ani era bine nu ştiu la ce s. a referit şi mai pe seara mi. a zis vai alexandra ce drăguţă eşti vezi că nu spun asta la oricine, dar şi la prietena mea îi place de el.eu i.am zis că nu îmi mai place de el dar nu e adevărat eu cred că lui îi place de prietena mea.adică s. a plimbat cu ea cu bicicleta ne.am jucat ascunsea şi s.au ascuns mereu amândoi şi după ce s.au ascuns mi. a zis prietena mea că s. a îndrăgostit de el... şi m. a durut foarte tare ieri era supărată că eram acolo pe stradă şi el nu prea ieşea parcă era supărat dar a zis că nu e dar ne. a zis când vine laura o fată de pe stradă să îl anunţăm şi atunci prietena mea s. a supărat şi stătea numai supărată apoi ne.am jucat du. te la persoana ta şi el vrea să stea la mine în braţe dar nu l.am lăsat şi apoi s. a aşezat pe piatră lângă mine ce să fac? având în vedere că şi la prietena mea cea mai buna îi place de el?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu intri in competitie cu prietena ta pentru el, fiindca el va vede ca pe niste copii.De ce iti spun asta? Ia gandeste-te, cam cum privesti tu, care ai 12 ani, un baiat cu doi ani mai mic ca tine care te-ar putea place? Ei, asa va vede si el pe voi.Lasati-l in pace, nu va certati intre voi, nu merita.Sunteti vecini,atatia copii care va jucati impreuna, nu are sens sa incepeti de pe acum cu asemenea probleme. Bucurati-va de jocurile si varsta pe care o aveti, candva o sa-ti amintesti de toate astea cu nostalgie si imi vei da dreptate.Stiu ca vrei sa fii mare asa,brusc,intr-o noapte daca s-ar putea,dar, din fericire, toate vin incet si la timpul lor.Nu te grabi sa cresti, draga mea! Mare, vei fi o viata intreaga.Acum,esti copil inca, profita de lucrul asta!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să-ți vezi de treaba ta!
Ești prea mică pentru certuri, scandaluri, bătăi, etc.
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Este aiurea să vorbești de iubire la 12 ani. Și nu îți înțeleg gelozia. Poate să se joace și cu 4 fetițe de 12 ani, dacă tot nu se sărută, cu nici una, dintre ele.

| Yakoubz a răspuns (pentru MMihai):

Și ce? eu am 13 ani

| unknow a răspuns:

Ce sa facistraight face? prima data invata sa scrii., corect, coeret si citet! ca dea ai nu-i place de tine! ca esti analfbeta si nu sti sa te exprimi corect/. straight face

| sayWhaaat a răspuns:

Eh,nu ai nici un motiv sa i-l cedezi,asta e, sunteti in competitietongue, lasati-l pe el sa aleaga happy

| Tinadragutza a răspuns:

Nu stiu dar ar trebui sa ii spui ce simti si daca te place te place nu ca sa se dea la prietena ta ci ca sa fie cu tine asa ca fa tu primul pas inainte sa il faca prietena ta si sa te sfarami crede-ma am trecut prin asta si nu e deloc placut dar trebuie sa te candesti caci majoritatea prietenelor daca ai obtinut baiatul de care ii plke si ei s-ar putea sa strice prietenia dar daca este o prietena adevarata va intelege si va astepta alt baiat dar totusi are 14 ani si tu 12 normal la 14-15 ani ar cam vrea sa se sarute cu iubita si nu stiu cum te poti saruta tu la 12 ani cu un baiat, totusi.Dar oricum succes, prietena ta Tina.

| Tinadragutza a răspuns:

Greece12 are dreptate eu am 16 ani. De asta imi permit sa spun asemenea lucruri dar oricum eu cand aveam 12 nici nu ma gandeam la asa ceva asa ca lasa baietii si fii copil.