| Beaa97 a întrebat:

Buna wave! Am avut o relatie cu un baiat aproape 5 luni de zile, 4 jum. el in astea 4 luni de zile ma mintea incontinu ne.am despartit si l-am rugat frumos sa imi spuna ce a facut el cand era cu mine, a stat cu o fata 1 luna de zile m-a lasat de 2 pentru [ prietena mea ] prima data l-am iertat am trecut peste chiar daca tot timpul ma gundeam si simteam ca el mai simte ceva pentru. ea tot timpul cand aduceam vb de ea incepea sa tipe zici ca il omoram, in fine oh go on, iar el sa desparit de [ prietena mea ] si a venit din nou la mine, ma suna non-stop din 5 in 5 minute sa ma roage sa ne impacam, eu ii tot spun ca nu mai pot si cand i spun de ce incepe cu fazele lui " ce a fost a fost nu mai conteaza " dar pentru. mine conteaza mult, in fine oh go on, m.am cuplat cu un baiat ca sa il uit pe el, dar nu pot tot timpul ma gandesc la el, ne.am intalnit sa vad ce mai vrea de la mine si m-a luat in brate si m-a sarutat, mi. a spus te iubesc Maria [ prietena mea ] m-a durut enorm de tare, el mi. a zis ca a vrut sa zica Beaa [ asa ma cheama ] dar sa incurcat, i-am dat o palma si am plecat, m-a durut enorm de tare ce mi. a spus, ieri m.am intalnit cu prietenu meu [ actual ] si tot la fostul ma gandeam si tot ma intreba ce am de sunt suparata dar nu am avut curajul sa ii spun pentru ca nu vreau sa il pierd, ne.am plimbat si am primit un mesaj de la fostul in care imi scria " Te iubesc iarta-ma ultima oara " el a vazut mesajul si s-a suparat foarte tare sad Fostu ma dispera nu ma lasa sa il uit, vreau sa il uit, imi distruge viata, si mama statea langa mine si plangea de mila mea cat plangeam eu dupa el, si vreau sa mi-l scot din cap dar nu pot crying. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

SA`ti spuna te iubesc maria, cand tu te numesti beea, e cel mai urat lucru posibil.hai,fi serioasa! doar n`o sa crezi ca a incurcat numele asa "ca seamana".n`am prea inteles care e faza cu prietena ta,daca o iubeste sau nu,dar tind sa cred ca tine la ea, si vine la tine cand ii da ea papucii, sincer.acum daca ti-ai gasit alt baiat,cu care te intelegi de ce vrei sa revii la fostul care numai rau ti-a facut? pe bune! vezi bine ca nu merge, nu`i mai da nicio sansa ca numai tu ai de pierdut! lasa l pe el sa faca ce vrea sa umble cu cine vrea, dar nu il mai baga in seama.sterge -i numarul de telefon,in de mess, facebook`ul, absolut tot.si normal,cand vezi ca te suna nu ii raspunde la telefon,ignora -i mesajele, iar cand il vezi pe strada, nu pleca fruntea in pamant.trebuie sa il uiti daca vrei sa ai o relatie cu actualul. uita`te bine la el ai sa vezi ca are si parti frumoase,si merita sa ii dai o sansa,sa stai cu el, daca te face fericita.dar dac anul merge, lasa-l nu merita sa-i faci lui ce ti-a facut tie fostul! ai grija ce faci! PS : nu e adevarat ce spune stoubiz.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Bea, dupa parerea mea baieti sunt cam nesimtiti de multe ori, dar al tau... o face chiar pe fata. O inteleg f bine pe mama ta; si mama mea plangea pentru. mine cand sufeream, si nici nu facea pe departe asa faze cum face fostul tau prieten. Stiu ca e greu momentan sa il uiti, dar o sa se intample. Gandeste-te ca te-a injosti cand ti-a zis numele ei, gandeste-te ca te-a injosit cand te lasa pentru ea...si gandeste-te ca nu asa se comporta cu o fata. Cand tu ii vorbeai de ea, el trebuia sa asculte nu sa tipe, si sa iti explice frumos daca nu vroia sa discutati(poate era un moment prost pentru el). Dar oricum ar fi fost, candva trebuia sa aveti anumite discutii pe care el se pare ca vrea sa le evite ca sa nu stii tu prea multe, si sa isi poata el face de cap. Nu stiu eu exact situatia voastra, dar baiatu' asta pare cam smecheres, si nu cred ca te iubeste. Lasa-l sa moara si el de ciuda acum, arata-i ca esti tare, si cauta-ti alte lucruri care sa iti distraga atentia. Iesi mai mult cu prietenii, distreaza-te cu fetele si o sa vezi ca va fi mai bine. Sper sa faci alegerea cea buna! Ai girja; nu esti jucaria lui!

| JoshuaNNN a răspuns:

Fetele... cum puteti ma sa stati cu un baiat doar pentru a il uita pe "fostul", daca il iubesti pe "fostul" cum poti sa iti bati joc de actualul? Gandeste-te ca prietenul tau de acum te iubeste si tu in schimb ce faci? Faci pe suparata cu el, te porti rece cu el etc. Ii faci mult rau, iti spun sincer straight face
Ce sa faci? Pe fostul uita-l, nu-l mai baga in seama eliminal din viata ta ca nu te merita deloc! Poate ca e greu, dar in final tot tu o sa fi cea fericita! Ai grija ce faci cu actualul, daca chiar nu tii la el despartiti-va, o sa ii faci mult rau daca continuati relatia asta, daca tii la el... Iubestel! El te poate ajuta sa treci mai usor pentru ce ti-a facut celalalt baiat...

| stoubiz a răspuns:

Ca sa uiti pe cineva ai nevoie de o perioada dubla fata de cea care ai petrecut-o cu el, asta daca ai iubit(deci ai umblat cu el 2 luni. il uiti in 4) asta zic eu ca e cea mai adevarata legata de uitarea fostului/fostei, iar de ramas zic sa ramai cu actualul sa il uiti pe badaran.

| blari a răspuns:

Dupa cate s-au intamplat nu merita nici sa stai suparata pentru el(fostul) a fost un porc si jumatate( scuze expresia ) chiar daca iti e greu ignora-l, gandeste-te cat de mult te-a ranit cand iti vine nepoftit printre ganduri, mai ai jumatate de planeta din care sa alegi un baiat, iar cu actualul daca nu ti la el despartitiva pentru ca asa doar va faceti rau reciprochappy...Bafta:*