| Jhoanaa a întrebat:

Imi place de un baiat si lui de mine, dar din pacate are prietena cu care sta timp de un an. Ne tot intalnim sa nu stie nimeni, ne sarutam, vorbim foarte mult la telefon si prin mesaje. El vrea sa se desparta de prietena lui ca sa fie cu mine. E foarte de treaba tipul, e frumos. Ar merita sa ma combin cu el daca s-ar desparti de ea? Ce riscuri mi-as asuma?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru inceput asteapta sa vezi daca intr-adevar se desparte de prietena lui, dupa aceia intreaba-te daca merita sa te combini cu el[faza cu despartitul mi se pare cusuta cu ata alba]

| MyChemicalRomance a răspuns:

Hai sa incepem asa " Nu lasa fata pe care o iubesti pentru una care iti place." ..nu o sa o lase dupa parerea mea happy gandeste-te ca are o relatie de 1 an si ..chiar daca spune el asa dar daca ar fi pe cale sa o piarda sau daca ar afla ca se intalneste si cu tine el va face tot posibilu` sa ramana impreuna. Nu e asa usor sa uiti o persoana cu, care te'ai obisnuit

| ederaionela a răspuns:

Eu cred ca niciun risc dar mai intai sa vezi daca se desparte de ea si daca da combinate sfatul meu e: sa fii spontana daca vezi ca se desparte de ea pentru tine poate ptc te place nu stiu eu asa zic pai...bafta fundita plizz? ..sau macar un vot te rog?

| anamaria0974 a răspuns:

Da cred ca ar merita pentru ca si ea ar face la fel daca ar fi in locul tau. Deci nu ai de ce sa iti fie teama dar daca nu se desparte de prietena lui in urmatoarele zile ai grija ce faci ca s-ar putea sa stea cu tine la caterinca si sa isi bata joc de tine si sa o iubeasca pe ea cu adevarat deci poti sa ii spui astawinking. Bafta! kisskiss

| k1fighter a răspuns:

Fa ceea ce simti. Daca el te place, si esti sigura de asta nu exista riscuri.Traieste momentul."Viata este aici si acum "(Osho). Numai bine!

| impresivepanda a răspuns:

Destule, zic eu. In primul rand, daca intentioneaza sa se desparta de fata aia pentru Tine! :O.o
De unde sti ca in timpul relatiei voastre nu intervine o alta fata care o sa-l faca sa se desparta de tine = inseamna ca e prea schimbator si nu stie ce e iubirea adevarata.

| MihaelaOtilia a răspuns:

Iti asumi riscu ca dupa cateva luni sa se sarute si sa vb cu alta pe ascuns si sa te lase pe tine pentru aia

| Ellaa123 a răspuns:

Buna!
Paai daca tot a sustinut de la inceput ca se desparte de cea cu care e impreuna pt.tne,de ce nu a facut-o? Totusi eu spun ca daca pana acum nu s-a despartit de acea fata inseamna ca tine si la fata aia si ca nu vrea sa o piarda, dar separe ca nu vrea sa te piarda nici pe tne.Si e o greseala foarte mare din partea lui deoarece nu a ales pana acum.Eu spun sa fii realista si sa ii spui ca trebuie sa ia o decizie cu cine vrea sa ramana.Si dupa parerea mea daca chiar ai sentimente pentru. el, si te intreaba daca vrei sa fii cu ell, sa ii spui da.Si riscuri? Pai, nici unul.Si daca te place cu adevarat asa cum ai spus trebuie sa se desparte de cealalta.Si macar sa il intrebi de ce nu s-a despartit pana acum de acea fata. Daca tot spune ca te place.winking. Sper ca ti-am fost de ajutor.:*Succes!

| bellabellutza a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie, tot asa imi zicea ca ma iubeste c vrea sa se desparta de fata cu care a stat un an, dar in fine i-am zis ca ori te desparti de ea ori ma pierzi, mi-a zis ca face tot ce poate dar ii e mila de ea si ca ii e frica sa nu ii franga inima fragila, asa ca i-am spus ca ii mai dau o saptamana la dispozitie sa aleaga intre mine si ea, asa ca dupa o saptamana a venit la mine cu un trandafir si mi-a spus ca ma ales pe mine.Si daca tu chiar il iubesti nu exista nici un risc.Si iti zic eu ca nu vei regreta ca te-ai combinat cu el! SUCCES! FUNDITA?

| Jhoanaa explică:

Noi ne-am cunoscut de 1 mai si mi-a tot spus ca se desparte de ea, dar inca nu a facut-o. Acuma mi-a spus ca pana la 15 iulie se desparte de ea pentru ca mai repede nu poate ca are el majoratul si ea ziua de nastere. Nu stiu ce sa cred ca o sa se desparta de ea sau nu...

| Kboxer a răspuns:

Fa ce simti, momentan fa doar ce iti dicteaza inima.Nu te gandi la riscuriwinkingDaca baiatul te place, nu te va face sa suferi.Baftawinking