| Eღilia62 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa i spun.Eu sunt mai timida si nu indraznesc sa i spun in fata ce simt.As vrea sa fim prieteni dar sunt sanse ca lui sa nu-i placa de mine, ca trebuie sa existe atractie reciproca. M-am gandit asa:

A. Ii pun un bilet anonim in geaca:"te iubesc". Apoi vorbesc cu el pe mess, fara sa i zic cine sunt(faza e ca n am id ul si mi e frica sa il cer), apoi ii zic cine sunt.
B.ma duc si i zic sincer ce simt pentru el(50% sanse sa ma fac de ras)
C.Incerc sa-i arat prin fapte ca imi place de el, si poate il fac sa-i placa de mine.

Ce ar trebui sa fac? Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Nu! Faza cu biletul nu e buna deloc, scuze asta e parerea mea! Daca el e de la tine din scoala, atunci fa ceva sa intri in vorba cu el, de exemplu il intrebi daca a fost sunetul, sau il intrebi ci e ora, sau sa intrebi de o colega de a lui de clasa, ceva de acest gen, sau sa faci intr-un fel ca sa te ciocnesti cu el pe hol, apoi sa-ti ceri scuze! Apoi la scoala incepe sa vorbesti cu el, sa-l saluti. Afla idul lui si incepe sa vorbesti cu el, dar neaparat sa-i spui cine esti, si incearca sa fii cit mai libera, si nu fi rushinoasa. Scuze, dar eu cred ca cu biletul nu e o idee deloc buna, el si-ar putea inchipui ca este o farsa de al prietenilor, sau cine stie ce! succes

3 răspunsuri:
| Andrew1998 a răspuns:

Pai, fii atenta, ii zici ca vrei sa vbesti ceva cu el dupa sf-u orelor...inchizi usa la clasa, il saruti, si ii zici "gata", si apoi tipu sigur cred ca o sa te placahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma duva dracu ca eu m-am fac de ras laughing

| NakitoDoll a răspuns:

Cu biletul nu e o idee buna.Crede-ma happyPai fii tu insati!big grin
Nu fii timida sau alte tampenii, incearca sa il eviti asa el te va observa mai mult ^^
____________
faza e ca nu prea poti face un baiat sa te placa! Asa am fost si eu dar am asteptat, si a inceput el sa ma placa ( Se zice ca baietii se indragostesc mai usor)
Bafta :*