| Eღilia62 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa i spun.Eu sunt mai timida si nu indraznesc sa i spun in fata ce simt.As vrea sa fim prieteni dar sunt sanse ca lui sa nu-i placa de mine, ca trebuie sa existe atractie reciproca. M-am gandit la mai multe variante:

A. Ii pun un bilet anonim in geaca:"te iubesc". Apoi vorbesc cu el pe mess, fara sa i zic cine sunt(faza e ca n am id ul si mi e frica sa il cer), apoi ii zic cine sunt.
B.ma duc si i zic sincer ce simt pentru el(50% sanse sa ma fac de ras)
C.Incerc sa-i arat prin fapte ca imi place de el, si poate il fac sa-i placa de mine.

Ce ar trebui sa fac? Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Michelle_5585 a răspuns:

Buna!
Asa am fost si eu vara trecuta.Imi placea foarte mult de un baiat dar si eu sunt mai timida si nu am avut curajul sa ii spun. Daca mergi la el si ii spui in fata "Imi place de tine" s-ar putea sa se sperie putin este si chiar sa se rada.Eu zic ca mai intai sa te apropii de el, pas cu pas sa va imprieteniti si apoi sa ii arati prin fapte ce simti tu cu adevarat. Sper ca totusi sa te fii ajutat.Bafta!

1 răspuns:
| KIRY a răspuns:

Dupa mine A merge da doar ca ii pui biletelu cu scris te iubesc si cu ID tauwinking o sa fie curios...si tu vei putea vorbi cu el