| Daydream a întrebat:

Imi place de un coleg si as vrea sa intru in vorba cu el,dar nu stiu cum. despre ce am putea vorbi? ce sa il intreb? va rog,dati-mi un sfat, funda

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mergi la el si spune-i ca-l placi. Daca si el iti spune ca te place, atunci gasiti voi subiecte de discutie.

| SkyPilot a răspuns:

Incepi cu "Buna!" si un zambet. Cum merge cu scoala? Ce faci in timpul liber? Ce muzica iti place? Filme? Sporturi? Vezi ce raspunde si mai departe gasesti tu cevea de care sa te legi sa continuati conversatia.

| NumaiIdioti a răspuns:

-Buna
-Ce faci?
-Bine!
-Ok.
-Pa!
-Pa…

| XDeDeX a răspuns:

Buna
Incearca sa aflii ce ii place sa faca in timpul liber cu ce isi omoara timpul
incearca sa comunici acum concret eu nu te pot ajuta deoarece nu va cunosc pe nici unul dar incearca pe cat posibil sa aflii ce ii place si din vorba in vorba ajungeti sa aveti o discutie... happy o zi faina sa ai

| NicoGamerHD a răspuns:

Buna am eu un sfat te duci la el si cauti subiecte de discutie auzi si tu pe la colegi lui ce ii place sa faca in timpul liber si practici si tu ce ii place lui intrati in discutie si cand vei fi mai curajoasa atunci va fi al tau :X BAFTA... FUNDA?

| Frasinoi_Paul_Bogdan_1992 a răspuns:

Poti sa vorbesti si tu despre ceva ce stii ca ii place, si cu timpu cand mai prinzi curaj poti sa ii spui ce simtiwinking

| SperSaNu a răspuns:

Hei Buna afla de ce ii place si leagate de asta pentru al agata tongue