| psycho_5607 a întrebat:

Imi place de un tip cu care nu am vorbit niciodata. Mereu cand ne vedem, ne zambim unul altuia si toate alea. Ce as putea face ca sa intru in vorba cu el? Ce sa il intreb? Cum sa intru in discutie cu el? Si cum sa il fac sa ma placa, deoarece nu stiu sigur daca ma place.

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Il abordezi simplu:"Auzi cat este ceasul? Aaa? Asa tarziu? Trebuia sa ma intalnesc cu o prietena! Ce sa fac?:-

| HBK a răspuns:

In cazul abordarii exista o regula general valabila: abordarea se poate invata doar daca este pusa in practica. Aici se aplica 100% proverbul: repetitia e mama invataturii. Nu incepe de prima data cu tipul de care esti indragostita pana peste cap.Nu este cazul sa joci un rol sau sa imiti pe cineva, fii pur si simplu tu insuti! Astfel vei avea toate sansele sa produci un efect natural si intens. In timpul flirtului, fetele sunt cele care detin controlul. Acest lucru nu corespunde vechilor clisee, insa a fost demonstrat prin diverse studii facute de-a lungul timpului.

| DeyCj a răspuns:

O întrebare banală ceva în genu Cât îi ceasul sau unde aş putea găsi ceva anume şi de acolo gata începe dialogul şi ai uşa deschisă. Numa nu treba să fi timidă sau să te perzi cu firea. Un băiat o să se prindă repede că îţi place de el şi atunci şop pe tine; vorba vine happy. Succes

| fantom a răspuns:

Spunemi ce hoby are? Cei place? Ce stil de muzica asculta si am sa te ajut