| moniii5 a întrebat:

imi place foarte mult de un baiat si vreau sa il intreb daca si lui ii place de mine si daca vrea sa fie cu mine... dar nu prea stiu cum sa incep... cum o sa reactioneze... imi puteti da un sfat cum sa ii spun big grinbig grinbig grin fundita si la restul vot; x happy

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai nu-i spune direct. Stati si voi de vorba, nimicuri dar cate putin si des. Apoi il chemi in grupul tau de prieteni unde puteti discuta sau face ceva impreuna. De acolo ar trebui sa decurga mai simplu.

2 răspunsuri:
| Cherry a răspuns:

Daca iti e rusine,poti incerca prin intermediul internetului,pe mess, trimitandu`i pupicuri, inimioare si poate se va prinde usor usor.

| ZoOoZoLe a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai curaj.Doar nu te duci ca sa tremuri langa el.Ei bine eu am 11 ani si uite parerea mea :
Te duci la el cu curaj si îi spui :"Buna,[numele lui].Am ceva a iti spun important de la un timp imi cam place de tine si nu stiam cu sa ti-o spun.Asa ca...tie iti place de mine?
Asta trebuie sa ii spui si totul va decurge foarte bine.Crede-ma.Cam asa s-a intamplat la mine cu un baiat care ma placea si inca ma place. Daca spune "Nu" pleci cu capul sus si spui "Okei, inteleg".
Ce spui de ceea ce ti-am spus?