| MichaelParker03 a întrebat:

Salut!
Într-o întrebare anterioară am spus că am în clasă un băiat care se intoarce din cand in cand spre mine dar nu știu de ce.
Aș vrea să vorbesc pe whatsapp cu el și să îl întreb de ce face așa și să-i spun că-mi place de el. ( *sunt bisexual)
Îmi puteți spune dacă este o idee bună și cum ar trebui sa îi spun sau să încep conversația?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E o idee buna. Ii scrii salut, intrebi ce face, etc. La un moment dat mentionezi casual ca "am observat ca te uiți la mine in clasa. Oare îți place cum arat?" Asa o iei neutru, si daca nu e interesat poate raspunde elegant ca nu.

| MichaelParker03 explică (pentru Wr3nch):

Faza e ca el e timid si poate să răspundă nu chiar dacă vrea sa spună da. Si eu cu el nu prea vorbim deloc. De-aia ar fi ciudat să-l întreb ce face si asa mai departe.

| Wr3nch a răspuns (pentru MichaelParker03):

Pai alta metoda nu e. Aparte da il chemi in oras.

| MichaelParker03 explică (pentru Wr3nch):

Cum crezi că ar fi dacă i-aș spune în fața la școală?

| MichaelParker03 explică (pentru Wr3nch):

Hi!
Am încercat să-ți răspund la mesaj, dar nu pot să-ți trimit pentru că eu sunt utilizator junior iar tu ești senior sad

| Larianiel a răspuns:

Hey! Discută cu el și gata. Pe whatsapp puteți vorbi multeeee, inclusiv despre problema ta.