| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de un baiat cu 4 ani mai mare(eu avand 14 ani),dar mi-e rusine sa il bag in seama.Voi credeti ca am vreo sansa cu el,cu toate ca este putin prea mare pentru mine? Nu am vorbit decat de cateva ori cu el,cand venea la orele noastre de mate(isi permitea deoarece mama lui este invatatoare in scoala) si ma intreba daca mi-a dat bine sau cat mi-a dat,o data chiar mi-a atins mana, incercand sa vada ce am scris la exercitiu.Se uită mereu la mine, creând astfel un contact vizual destul de lung.Vine aproape pe fiecare saptamana la scoala, chiar cand avem noi mate si asista la orele noastre.Sa nu credeti ca vine pentru a-si vedea mama,o vede destul de des, zic eu.In plus,mama lui nu ein scoala la ora la care vine el pentru ca ea are ore de dimineata, iar noi invatam dupa masa.Intotdeauna se pune langa banca mea,dar rareori ma intreaba ceva,doar se uita la mine si in caietul meu.Iar fiindca e destept,inalt si frumos m-a facut sa imi placa din ce in ce mai mult de el,iar din pricina rusinii(fiindca sunt prea mica), nu pot sa il bag in seama.Mai ales ca nu am mai avut prieten vreodata.Este muuuult de povestit, dar cert e ca eu il plac de aproape 2 ani si n-am reusit sa fac nimic in favoarea acestui lucru.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Buna, pai cel mai simplu ar fi sa te bagi in seama cu el daca nu in fata macar pe Facebook sau prin prieteni, se vede ca esti mica si nu ai scapat de aceea timiditate specifica varstei.
Sper sa te ajute si acest link http://www.libertatea.ro/......iat-353229

8 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna Seara,
4 Ani nu este o diferenta mare mai ales ca fetele se dezvolta mai repede decat baietii. Dar acum depinde si orasul ca de obicei dupa 18 ani un baiat, ca si tu de altfel, pleaca la facultate si exista riscul sa plece in alt oras si relatia sa se piarda.
Mai intai trebuie sa initiate intalnireahappy adica sa il invite in oras si sa ii pui intrebarea daca are prietena. Vezi tu cand o fata intreava asta la un baiat el isi cam da seama ca fata este interesata de el, dar prin asta tu afli mai multe fara sa para stanjenitor. Incearca sa preiei un pic controlul si sa faci invitatia cand sta langa tine. Ceva de genul " Ce zici iesim maine la un suc?"Daca raspunde nu asta este daca raspunde da cu atat mai bine.
Fii un pic dezinvolta si succes.

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Mulțumesc pentru sfat!

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Daca ai vrea sa vb in privat da mi mesaj:*, nu trebuie sa știe toată lumea ce se întâmplă

| anonim_4396 explică (pentru Anonimplaygirlls):

Stai putin, de ce ti-as scrie tie?

| Anonimplaygirlls a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine știe cum intra din întâmplare pe TPU băiatul acesta si îți vede întrebarea, cum se va șimti?
In fine, eu am vrut sa ti dau niste sfaturi pentru ca si eu am pățit sa zic așa, asemănător. Ai fi putut pur si simplu ca sa zici ca nu vrei nu cu d astea de ce ti as scrie.

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru Anonimplaygirlls):

Scuze daca te-am deranjat, eram supărata in momentul ala si d-aia.Nu,nu are cum sa afle, m-am asigurat, crede-mă Mulțumesc mult pentru sfat! sper ca nu te-ai supărat.

| Anonimplaygirlls a răspuns (pentru AdrianaManu18):

Nu ma, stai liniștită

| BieHbie a răspuns:

Dacs esti sigura ca il placi cu adevarat incearca sa te apropii incet de el. La inceput cu un "buna", "ce faci", apoi gaseste niste subiecte comune (sigur te descurci). Nu te simti rusinata din cauza varstei, daca el e mai mare nu inseamna ca nu puteti fi un cuplu. Fa ce considera inima ta ca trebuie!