| 愛日本 a întrebat:

Imi place mult de un baiat.Problema este ca m-a invitat in oras la suc de 2 ori.dar l-am refuzat(aveam alte planuri).Si am tot vorbit, dar acum parca vorbim din ce inc e mai putin ..imi pierd speranta. Este foarte diferit de ceilalti baieti si nu stiu cum sa procedez.Cum sa fac sa ma invite iar? sau sa il invit eu? Sfaturi, va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e normal, are orgoliul frant. S-a expus cand te-a invitat si s-a ales cu buza umflata. De doua ori, chiar...

Exista si posibilitatea ca el sa fi gasit pe altcineva. Totusi, daca nu e cazul, nu vad ce ai de pierdut. Ai spus ca il placi si ca vrei sa iesi cu el. Daca iti doresti intr-adevar asta, da-i un mesaj. Spune-i ce si cum si invita-l tu undeva, dupa ce l-ai refuzat de doua ori ar fi culmea ca tot tu sa ai pretentia ca el sa mai incerce o data.

Daca vrea bine, daca nu vrea asta e, nu a fost sa fie...

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce mai astepti, ce sfaturi? Vezi ca vin sarbatorile si o sa le petreci singurica.
Sau ti-ai facut deja planuri si de sarbatori? Geeeeee, fetele astea!

| Zenithf a răspuns:

Poate nu am fost destul de clar, daca nu-ti dai seama, problema nu sufera amanare, poate ca deja este prea tarziu, dar poate inca jocul nu s-a terminat, si mingea e la tine. Invita-l, sau si mai bine, fa ceva mai special, in functie de ceea ce stii tu despre el (filme, muzica, sport, etc.). O surpriza placuta si recuperezi tot terenul pierdut.

| neutrino a răspuns:

Ai pierdut trenul si baiatul si-a luat gandul de la tine. Intreaba-l totusi daca mai sunt valabile ultimele invitatii.

| Kalla a răspuns:

Invita-l tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invita-l tu, fa-te ca-i platesti un suc, ca pedeapsa ca nu ai putut sa-i accepti invitatiile si gata. Nu te mai ascunde dupa deget, fii directa! Multi baieti sunt timizi si chiar daca pe loc simt ca explodeaza, dupa putin timp vor aprecia ca ti-ai calcat pe inima si l-ai invitat si tu! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a trecut prin cap, nu stiu... sa-i spui adevarul? Spune-i ca nu ai iesit cu el pentru ca nu puteai sa renunti la planurile pe care le aveai dar ca il gasesti simpatic si ca ti-ar placea sa iesiti impreuna. Si, pentru ca el te-a invitat de doua ori si nu ai putut onora invitatia, acum il inviti tu pe el ca sa te revansezi. Problema rezolvata si ai fost si sincera pe deasupra.

| 愛日本 explică (pentru anonim_4396):

Dar i-am zis de la inceput ca am alte planuri... Dupa am tot vorbit dar ultima data a vorbit mai sec. si acum nu mai vorbeste cu mine. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru 愛日本):

Pai e normal, are orgoliul frant. S-a expus cand te-a invitat si s-a ales cu buza umflata. De doua ori, chiar...

Exista si posibilitatea ca el sa fi gasit pe altcineva. Totusi, daca nu e cazul, nu vad ce ai de pierdut. Ai spus ca il placi si ca vrei sa iesi cu el. Daca iti doresti intr-adevar asta, da-i un mesaj. Spune-i ce si cum si invita-l tu undeva, dupa ce l-ai refuzat de doua ori ar fi culmea ca tot tu sa ai pretentia ca el sa mai incerce o data.

Daca vrea bine, daca nu vrea asta e, nu a fost sa fie...

| VreauMiere a răspuns:

Zii ca ai avut niste probleme atunci cand l-ai refuzat si bate-i apropo cum ca ai vrea sa beti un suc.

| Maryaa15 a răspuns:

Daca baiatul a facut cum ar venii primul pas invitandute la suc, tu de ce nu ai putea face si tu un mic pas? happy Invital tu daca chiar merita s-au dai macar de banuit ca ai vrea sa te invite la un suc laughing (daca nu poti sa.l inviti ) ...Succes in ce vei facewinking!

| LeeMaya a răspuns:

Daca esti curajoasa (adica nu ca alte fete ), ai putea sa il inviti tu... puteti sa mergeti la un suc, va distrati happy nu te speria daca nu prea mai vorbeste cu tine happy