| BilliOnaire a întrebat:

Imi place un baiat care nu sunt sigura daca ma place sau nu... iar prietena mea vrea sa ma ajute sa vorbeasca cu el. dar mie imi este frica de cum va reactiona. ce ziceti sa fac? sa o las p prietena mea sa vorbeasca cu el sau nu? Please Help me.big grin.

Răspuns Câştigător
| Alice_6278 a răspuns:

Am fost si eu in aceasta situatzie ca ata... sfatul meu pentru tine e sa o lasi pe prietena ta sa vb cu el.cine stie poate si el te place.cum se zice speranta moare ultima asa ca spera

5 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Nuu
vb tu
o sa aprecieze mai mult asta:*
succes

| aniohetova a răspuns:

Pai de ce nu vorbesti tu cu el direct? De ce vrei sa ii lasi impresia ca esti o fricoasa si nu vrei sa lupti pentru sentimentele tale? Serios acum. Poti foarte bine sa-i spui tu, indiferent ca ii place sau nu de tine. Mai bine afla de la tine, decat de la prietena ta si asa nici nu o sa-ti fie rusine sa dai ochii cu el dupa aceea.Pentru ca stii ca i-ai spus tu, si nu prietena ta. Pana la urma ea vrea sa te ajute, dar asa o sa pici in ochii lui. Cel mai bine si cel mai bine e sa fii sincera si sa-i spui tu. O sa tina cont de asta si o sa inceapa sa te aprecieze mai mult chiar daca ii place sau nu de tine. Pentru ca o sa vada ca ai fost sincera. Gandeste-te! Intotdeauna ai ceva de castigat cand spui adevarul. Si il spui tu! Succes happy si curaj! happy

| D A R i U t S s A a răspuns:

Hei.happy
Nu cred ca e bine sa se implice prietenii de ce nu vorbesti chiar tu cu el.hai ca nu e greu
fa rost de id lui sau chiar live. il poti baga in seama si o sa mearga bine
Vorbeste cu el zambestei si vei fi mai multumita de rezultat decat sa vorbeasca prietena ta. poate baiatul o sa creada un lucru mai naspa ca iti pui prietenii sa vorbeasca cu el.
Mult succes

| dorincosti a răspuns:

Cea mai mare prosti ar fi sa o lasi sa vb ea cu el. Nu stii niciodata ce fac prietenii fie ei cat de buni prieteni sunt. Iti zic din experienta!

| Bianca_2407 a răspuns:

Trebuie sa vb tu si sa te exprimi frumos si.mai ales sa zici ce simti pentru ca asta conteaza cel mai mult si bineinteles sa fi draguta iar daca da semne cu siguranta te place