| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un baiat de 12 ani iar eu am 11 ani.Cred ca si el ma place dar mi-e frica sa ii spun.Eu si el suntem singurii din clasa care nu avem prieten sau prietena. El sta in fata mea.
help please.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

laughing
Generatia de astazi cand nu mai gasesti tineri/tinere singure nici la varste asa fragede.
Ar fi perfect sa va combinati si voi.Sa completati intregul...

Apache
| Apache a răspuns:

Eu si el suntem singurii din clasa care nu avem prieten sau prietena
ba aveti 10 ani in pusca mea!

| anna01 a răspuns:

Da,copiii astia pierd trenul vietii daca nu-si fac iubiti/iubite de la 10 ani.Singuratatea apasa greu cand s-au terminat Dexter si paharul de Danonino.

| Sky_6013 a răspuns:

Ce dragutlove struck
eu nu te sfatuiesc sa ii spuirolling on the floor
mai intai fiti prieteni si mai de graba prin gesturi, nu fa chetii stupide sa il intrebi pe mess sau sa iti pui cine stie ce statusuri sau sa pui un coleg/a sa il intrebe da doavada ca esti matura si faci aceste gesturi...incearca sa ii zambesti sa vobresti mai mult cu el...si chesti de genuwinking

sper ca te-am ajutatwinking

| Optimus7 a răspuns:

Spune cuiva sa ii zica din partea ta ca il iubesti sau sa ii spuna sa faca pasul catre tine.

| marinteodora a răspuns:

A si daca vr sa ne vedeti dati pe google dudceac octavian ioan (el) marin theodora(eu) pe mine ma vedeti pe facebook

| leoaica_1036 a răspuns:

"Eu si el suntem singurii din clasa care nu avem prieten sau prietena."
Observ ca trebuie sa ai prieten/prietena doar ca "sa fii in rand cu lumea"...Ai 11 ani... ai de invatat

| Alyra a răspuns:

Pai daca iti place de el si crezi ca si lui ii place de tine, chiar nu vad care este problema. Spune-i direct. love struck N-ai nimic de pierdut.
Iti urez succes!

| larya234 a răspuns:

Buna.de ce nu il intrebi daca te place, iar daca te place puteti fi "impreuna"daca voi ati ramas singurii din clasa fara partener.totusi sunteti un pic cam mici pentru o relatie nu credeti? adica si eu am 11 ani si imi place un baiat dar nu suntem impreuna.eu zic sa mai asteptati amandoi inca ceva timp pentru a fi impreuna.ascultati-va inimile si totul va fi bine. te pup!-fundita?

| SockyQ a răspuns:

Hach. In clasa a4-a, a 5-a, săracii de voi ați rămas fără prieten/a.
Da'pai în a 11-a ne căsătorim sau ce?

| Kerli a răspuns:

Pentru dumnezeu. ai 11 ani! nici macar nu tiau crescut sanii, ce sa mai spun de menstruatie.presupun ca habar nai nici sa dai cu aspiratorul sau sa speli vase, dar iti arde de iubitel

| Epurean a răspuns:

Scrie`i un biletel si pune pe o colega sa i-l dea

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i de sentimentele tale. sper sa ca si lui sa ii placa de tine(iti tin pumnii).

| SecretLover10 a răspuns:

Si eu sunt la fel cu o fata dar ea mi-a zis ca ma place,am pus la status pe mess,,Te iubesc *********!,,, ea m-a intrebat pe cine iubesti i-am raspuns ca pe tine(ea) si mi-a zis ca si ea ma place, fa-l pe el sa te complimenteze iar in final spune-i ca il iubesti. Sper ca te-am ajutat. FUnditZza?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu sunt cam tot in cazul tau doar ca nu suntem colegi si nu pot sa-i spun adevarul si nuam s-o fac si sti dc? ca pot sal sperii si asa si in cazul tau pur si simplu intra si tu in vorba cu el mai intreaba-l tu ceva gandeste-te la chestii care le ai in comun cu el adica cei place lui si iti place si tie asa incepi un subiect de discutie incearca sal privesti direct in ochi ...cum sati zic eu poti sal seduci...happy da sa nu exagerezi! daca el te place sigur o sa-ti iasa ceva si pe urma ce mai vb poti sal intrebi daca are pr si asa mai departe vb despre chestii de as ce sau inamplat.multa bafta daca faci asa poate o sa-ti iasa incercarea moarte nu are:!happy

| GoodIntentions a răspuns:

Pur si simplu spune-i...M'ai de ce sa-ti fie frica, daca crezi ca si el te place.Incearca,si daca ii spui poa' si el te place neahh.love struck

Deci, funda?

| pery a răspuns:

Daca sti ca te place fa-ti curaj daca nu iti faci curaj poti sa iti pierzi sansa

| Joanabibuz a răspuns:

Auch! Sa stii ca imi placea de el! Sii stiu ca e Octav, si fara sa te superi, iti placea de filip acum o saptamana, inainte iti placea de andrei, tu schimbi prietenii ca pe soete, unle fete pota avea depresii, da! Stiai asta?

| IrinaaIrr a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa fiti prieteni pentru. inceput, fiind prieteni ii observi comportamentul, vezi ce chesti aveti in comun etc.
Cauta pe google articole gen "ma place sau nu?"

| Mara_6524 a răspuns:

Hei :* eu cred ca ar trebui sa ii spui ce simti, nu? Daca si el te place nu are ce sa mearga rau! Succes big hug