| Marialy a întrebat:

Imi place un baiat mai mare ca mine cu un an... dar nu stiu cum sa-i spun. Am vorbit cu parintii mei si au spus sa fac ceea ce imi spune inima, dar au zis ca daca ii spun sa nu,, imi pierd mintile dupa el" ( adica sa nu renunt la invatatura, sa o tin tot asa~ vreau sa spun ca sunt cea mai desteapta din clasa~nu vreau sa ma laud). Deci...cum pot sa-i spun ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
| GeorgiV a răspuns:

Bună! În primul rând, vreau să îți spun să nu te bazezi prea tare pe faptul că ești cea mai deșteaptă din clasă. Eu cunosc oameni foarte deștepți, dar doar cu creierașul, pentru că în viața practică sunt niște ratați. So... înțeleg clar perspectiva și frica părinților tăi. Nu fi prea încrezătoare în tine, așadar.
În al doilea rând, este foarte ok ca să fi atrasă de un băiat și să vrei să îi spui acest lucru. DAR- de ce să nu te asiguri, first, că merită să-ți bați capul. Draga mea, sunt o serie de factori care dau băieții de gol atunci când sunt topiți după tine. Și tu ești o tipă deșteaptă, și din câte văd, una care nu se mulțumește cu orice. Deci, sfatul meu- valorifică-ți potențialul. Și nu numai! Știi că ai o oportunitate foarte mare și un as în mânecă? Se numește tată, și este o enciclopedie impresionantă în tehnici de cunoscut băieții! Știi, pe vremurile lui bune, și el a fost așa ceva! Deci, întreabă-l, nu-ți fie jenă, mai ales că din câte am înțeles, ai niște părinți foarte ok, care te înțeleg și te sprinijă. De ce să nu te bucuri de ei, și cu ocazia asta să îi și cunoști un pic mai bine? Să vezi ce impresionat va fi tatăl tău, când îi vei cere sfatul- el însuși poate vrea să te ajute, dar nu știe cum, și o bagă pe mama la înaintare, că de, e femeie, și e mai ușor ea să-ți explice d-astea. Dar ia încearcă tu să stai de vorbă cu tatăl. Sigur îți va da niște idei super.
Și, dacă tot ești fată deșteaptă, învață un lucru: băieților, dacă le-o trântești direct, și nu ești un pic a zmăului, inteligentă, funny și nu-i pui un pic pe foc, parcă ești o pradă prea ușoară, la care se pot întoarce când vor și cât vor (impresia lor, evident). Cea mai sigură metodă e să pui un pic pe jar tipul, să-i scânteie un pic piciorușele după tine, să te joci cu el! Nu ai idee cât le mai place băieților jocul de-a șoarecele și pisica! Fă-l să gândească, vezi mai întâi dacă merită și nu e doar un vis, fi tu însuți și bucură-te de prezența lui, și restul, dacă va fi să fie, vine de la sine. Plus, hai să fim serioși, crezi că e neapărat necesar să te duci la el și să-i zici: Bă, țărane, ești chior, nu vezi că te iubesc? Nehhhh... eu știu, că poți mai mult, deci... distrează-te!
O seară mișto!happy

1 răspuns:
| xXx_6966 a răspuns:

Incearca sa vb cu el pe mess.sau sai afli nr de telefon.impietenitiva.afla si tu kit mai multe despre el si peurma poti sa-i spui ca iti place de el si el o sa te akcepte.