| MIIXBA a întrebat:

am si eu o intrebare. Mai mult caut o explicatie, orice m-ar putea ajuta. Este o fata pe care o iubesc atat de mult... I-am spus si ei asta. Ea spune ca nu vrea o relatie ci vrea sa se distreze, dar nu stiu ce sa spun. Vreau sa spun ca acum putin timp mi-am dat seama ca il place pe un baiat. Si i-am spus ceva de genul. Te rog, fii sincera cu mine, placi pe altcineva? A stat putin. Dupa care mi-a spus adevarul. Se spune ca adevarul doare, ei bine in cazul meu adevarul m-a facut sa tin si mai mult la ea. Nu stiu ce sa spun, ea nu petrece timp deloc cu acel baiat ci sta foarte mult cu mine si glumim, petrecem, etc. Este in stare sa mearga oriunde cu mine stie ca va fi in regula. Eu nu vreau sa renunt. Nu sunt genul sa renunt la ceea ce iubesc. Ci lupt, lupt atat de mult incat sunt in stare sa imi las orgoliul departe pentru ea. Baietii imi spun, A ba, mai sunt fete nu este singura fata. Da, asa este dar pentru mine in acest moment este singura fata pentru care simt ca as face orice este posibil sa o protejez. Vreau sa o tin in brate toata viata, etc. le-am spus, da asta este iubirea eu asa simt. As vrea sa stiu ce sa fac. Sa lupt in continuare sau. Sau sa ma dau batut? Am fost deja ranit extrem de mult de o fata pe care am iubit-o foarte mult dar degeaba. Intreb, ce pot sa fac? sper ca, categoria este buna, nu ma prea pricep.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Daca ea nu are sentimente de iubire fata de tine cred ca ar trebui sa renunti.
Ei acum e normal sa ii placa sa fi langa ea dar in acelasi timp sa nu aiba obligatii, dar incearca sa o ignori o perioada sa vezi ce se intampla. Daca ea te vamai cauta, va insista si iti va simti lipsa inseamna ca ceva are pentru tine.Dar daca va ceda repede si te va lasa in pace inseamna ca nu merita efortul.

| MIIXBA explică (pentru Freya1):

Iti multumesc de raspuns, voi incerca sa o ignor... Desi va fi greu cred ca asta este singura cale de a afla daca simte ceva pentru mine. Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Omule, nu te vrea, treci peste.

| MIIXBA explică (pentru Adry05):

Cam greu, tu cum treci peste atunci cand chiar iubesti o persoana cu adevarat? happy

| Adry05 a răspuns (pentru MIIXBA):

N-am zis ca imediat, da in primul rand abandonand intentile de a o cuceri, ocupandu-ti timpul ca sa nut e mai gandesti la ea si concentrandu-ti atentia spre oameni care merita