anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.O sa intru direct in detalii.Sunt un baiat de 18 ani aproape 19 si imi place foarte tare de o fata... din pacate fata aceea are 14 ani.Este o fata foarte serioasa, dansatoare, participa la diferite concursuri.Nu am cuvinte sa spun cat de tare o iubesc.Stiu ca nu este tocmai normal.Sunt o persoana foarte serioasa care iubeste pe toata lumea si ajut pe oricine... oriunde chiar daca o sa sufar.Ideea e ca am vorbit o saptamana prin mesaje.Am hotarat sa iesim dar pana sa iesim imi spune ca mediteaza pe cineva.Am iesit sa alerg si am intalnit-o (pentru prima data dupa o luna)M-am oprit si am incercat sa tin o conversatie dar ea a inceput sa "fuga" de mine. Practic o lua inainte.I-am spus ca o conduc pana la poarta.Am condus-o si la un moment dat mi-a zis ca e ok si ca trebuie sa o ia pe sora ei.A doua seara i-am spus ca imi place de ea(prin mesaje. Greseala nr 1).Si am facut greseala sa o intreb daca si ei ii place de mine.(Greseala nr 2)
Nu cred ca nu-i place de mine.O data tata si cu mama, cu sora si fratele au plecat la nunta la o vecina.Parintii ei nu aveau loc si pentru ea, asa ca au trimis-o la tata si la mama.In masina a intrebat de mine.Hopa. ceva nu e ok.In timp ce o conduceam am intrebat-o daca a intrebat de mine. A zis ca da dar cica a intrebat si de fratii mei(Sanducu nu a venit?)Asa mi se spune la mine la sat.
Eu NU sunt genul de baiat care vrea sa intretina relatii din acelea.Ca sa va faceti o idee despre mine: Eu nu beau alcool, cafea etc. Nu Fumez. Practic sun cuminte. Asa spun ai mei ca sunt.Dar eu i-am suparat foarte tare intrecut.Nu voiam sa invat..nu-i ascultam.Pana m-am trezit.

Dece imi place de o fata asa mica?
Parintii mei imi tot spun:"ia uite-o pe Iuliana" acela era numele ei."E frumoasa, e desteapta" etc.
Eu nu am bagat de seama deoarece era si este o copila.
Dar dupa un an de indesat in cap informatiile ca e frumoasa, bag-o in seama, fi cu ea. M-am stricat.Acum o iubesc si ma gandesc la ea non stop.Nu pot dormii noaptea...
Probabil ca ii este rusine.
Mama ei imi spunea: ginere.
Tata cand vorbea cu tatal ei imi spunea de fata cu el.Vezi ca are fete frumoase...Eu muream de rusine.
Cand i-am spus ca-mi place de ea mi-a spus ca se axeaza pe scoala.Nu mi-a zis doar ca nu-i place.Dar dupa ce intra la liceu sigur mi-o fura cineva, daca se ia de tigari, daca se strica? Eu nu vreau astacrying(

Ma vad foarte rar cu ea.
Eu cred ca ii este rusine de mine.Cand am condus-o nu s-a uitat deloc la mine.Si Vorbea foarte mult. Avea un ton deschis.
Da-ti-mi niste sfaturi va rog.
Nu vreau sa renunt la ea.
Intre parintii ei este diferenta de 4 ani, intre parintii mei sunt 5 ani.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat