| LuxuriosLady a întrebat:

Îmi place un tip de ceva vreme si ma simt ca in adolescență, asta pentru ca mi-e teama să îi spun. Ne vedem de ceva timp, mai exact aproape 3 luni de zile. Treaba e ca noi in tot acest timp am avut o relatie de "prietenii cu beneficii", dar întâmplate a facut ca eu sa incep sa ma atasez de el. E un baiat super atent, grijuliu si dulce atunci cand ne vedem dar totul se schimba cand ne despărțim. Problema e ca as vrea sa ii spun ceea ce am inceput sa simt pentru el, cu toate că eu cred ca si-a cam dat seama, deoarece de ceva vreme a devenit mult mai distant, rece si mi se pare ca ma evită ( a nu se intelege ca noi vorbeam zilnic). Am incercat sa vorbesc cu el dar m-a dus cateva zile cu zaharelul, a găsit mereu tot felul de pretexte sa evite discuția iar de cateva zile nu a mai zis nimic. As incerca din nou sa pornesc eu discuția, cu toate că nu imi sta in caracter, dar mi-e frică de raspuns. Nu stiu daca si el ma place, daca e interesat de mine, sunt confuza si mi-e frică de un refuz. Câteva sfaturi serioase?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tipii sant mult mai intelegatori la respingeri voi va plangeti de tigania asta, pe alta parte el e inteligent ca nu pune la suflet pentru ca stie cum sant femeiile in zilele actuale & nu merita sa se ataseze. Pt un individ inteligent e mai bine sa aiba sex cu una sau la ocazie pana se satura apoi isi vede de viata lui. Minciuna si tradarea exista in orice pas in om nu te poti baza deloc. Interesele raman pe primul loc dar sinceritatea - loialitatea s-a dus pe apa sambetei

| Andreeush a răspuns:

Îmi pare rău dar cred că îți pierzi timpul, nu o să fie nimic serios din partea lui.
Când ai acceptat să fiți "prieteni cu beneficii" trebuia să știi care sunt riscurile.

| Goete a răspuns:

"sunt confuza si mi-e frică de un refuz'
Pe "Nu", il ai deja. Deci nu poti pierde nimic daca vorbesti deschis cu el.
Bafta si tine-ma la curentwinking

| Crackman a răspuns:

O relație cu beneficiu, rămâne atât. Pare rău dar ești în fuc zone.