| love you soo much... a întrebat:

in curind trebuie sa plec in alt oras ca sa-mi continui studiile iar prietenul meu trebuie sa plece din tara peste vreo 2 luni dupa plecareaa mea.Am o mare frica ca daca plec eu distanta va dauna relatiei noastre si cu atit mai mult ca daca pleaca el in alta tara va fi si mai rau... Oare ce sa fac sa fia tot bine, sa nu ne desparta distanta...Il iubesc si nu vreau sa-l pierd...

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci... totul depinde de caliatatea relatiei de pana acum, profunzimea si intensitatea sentimentelor fiecaruia, si de cum va putea suporta "fidel", fiecare, distanta si timpul fara celalalt..., mai ales ca nu ai spus si cat timp veti fi despartiti... Frumusetea si ineditul vietii este dat si de imprevizibil, surprize, hazard...

| fabiola a răspuns:

Este un test pentru amandoi, care merita pana la urma sa-i vezi rezultatul acum si nu dupa ce intemeiezi o familie!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca spui ca il iubesti si ca nu vrei sa-l pierzi incearca sa tii o legatura cat mai stransa cu el dupa ce pleci tu, dar si dupa ce pleaca el din tara. Suna-l, scrie-i, vorbeste cu el cat mai mult. Ati putea si sa va pregatiti din timp... Sa va ganditi cum o sa faceti ca relatia voastra sa reziste la distanta... Problema este ca trebuie sa vrea si el acelasi lucru...

| SweetCandy a răspuns:

Iubire adevarata trece peste orice obstacol...asa e viata...sad

daca va iubiti q adv si vreti sa aveti o rel fericita pentru totdeauna... o sa reziste in ciuda departarii...

succes!

happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Atata timp cat va iubiti nu ai dc sa iti faci griji.Trebuie sa pastrati legatura cat mai des. Vb cu el la tel, pe mess in fiecare zi si totul va fi bine happy
Nu o sa il pierzi.Asta este sigur daca si el te iubestewinking

| JustMeFlory a răspuns:

Daca va iubiti veti trece peste acest obstacol! Nu te speria, fi alaturi de el, suna'l, vorbiti la fel de des cum vorbeati si cand stateati unul aproape de altul.Si nu in ultimul rand vorbeste cu el pe acest subiect...vezi si punctul lui de vedere!
Succes!happy

| Ben. a răspuns:

N-as vrea sa-ti stric ziua. relatia voastra presupune foarte mult efort si daruire. dar intr-o zi o sa apara o terta persoana, care o sa schimbe cursul destul de chinuit al povestii voastre de amor. ochii care nu se vad...

| Ioana_8202 a răspuns:

Daca e o dragoste adevarata va rezista oricarui obstacol...asa vei vedea si u daca t merita cu adevarat

| zanabuna a răspuns:

E complicat...si eu zic la fel daca va iubiti mult, pe o parte o sa va fie greu, o sa suferiti mult, o sa va fie dor unul de celalalt. el nu cred ca poate sa stea atata timp fara cineva(stii la ce ma refer)chiar daca te iubeste...amandoi o sa stati cu teama;;; daca ma inseala...etc...dar daca viitorul va rezerva sa fiti impreuna. o sa fiti indiferent de distanta.happy

| withoutme a răspuns:

Vorbiti tot mai des, acu exista tot felul de tehnologii si mijloace de comunicare. daca aveti incredere unu in altu n-ar trebui sa existe astfel de temeri.