| soricica a întrebat:

In ultima vreme am devenit mult mai agitata si mai nervoasa ca de obicei. Recunosc ca sunt o persoana destul de rautacioasa, nu permit oricui sa faca o gluma mai nesarata cu mine, iar daca ma suparat. nu ma pot abtine si trebuie ori sa devin violenta, ori sa-l/o injosesc in fata lumii. Cel mai rau este ca acum mama nici nu mai poate sa imi impuna ceva ca eu gata sar cu gura. Am incercat ca atunci cand ma enerveaza cineva sa ii intorc spatele si sa ma fac ca nu am auzit, dar nu pot...
Ma gandesc ca sunt asa in ultima vreme pentru ca au intervenit micute probleme in viata mea amoroasa. Prietenul meu vrea sa plece in strainatate pentru 2 luni, nu ii interzic, dar nu vreau sa-l pierd. Am citit tot aici pe forum ca relatiile la distanta sunt, si nu posibile. Iar mie imi e nespus de frica sa nu ne despartimsad, pentru ca il iubesc foarte mult.
Va rog dati-mi un sfat, ce sa fac sa nu mai fiu asa, cel putin cu mama, nu de alta da e mama si nu suport cand o vad suparata.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii indiferenta. Ignora lucrurile care te enerveaza, sau daca chiar nu poti, nu le raspunde. Daca cineva te enerveaza prefa-te ca nu-l auziwinking. Si spune-i mamei tale sa nu se supere daca nu o vei mai baga in seama sau te vei comporta altfel ca pana acum, deoarece esti cam suparata in ultima vreme si te va intelegewinking.

| TigerBoby a răspuns:

Sfatul meu este sa te rogi la Bunul nostru Dumnezeu și încearcă sa fii calma, chiar dacă în sufletul tău simți un gol, toată treaba este sa îți cauți o ocupație sa alergi sa faci puțin sport și creierul tău numai este în tensiune mare încearca sa citești cititul îți poate oferi o calmitate încearcă sa fii mai vesela sa ii dai puls la inima adică sa ii oferi la organismului tău o stare de bine și atunci numai ești nervoasa sau recalcitata va doresc toate cele bune!