| FlorinaDavid a întrebat:

Buna, in data de 07.11. am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu.Am folosit prezervativ, dar la final el l-a scos.L-am intrebat daca a lasat in mine si a spus ca nu, ceea ce eu nu cred( el isi doreste copil).In aceea data eram la inceputul perioadei fertile, ovulatia avand-o in data de 12.11.As vrea ca in data de 23.11 sa fac un test de sange Beta HCG.Ar fi relevant? In jurul ovulatiei au inceput si durerile de sanii, care continua si in ziua de astazi, plus ca am niste dureri de burta ca si cum as fi la ciclu. Ceea ce ma face sa cred ca sunt insarcinata.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca stii sigur ca ovulatia s-a produs in data de 12.11, iar partida sexuala a fost in 7.11, cu 6 zile in urma, sunt sanse minime sa fii ramas insarcinata.
Semnele de sarcina nu pot apare mai devrem de 3 saptamani de la inseminare. Nu mai confunda durerile de sani premesntruale cu cele de sarcina, ca-i mult prea devreme pentru asa ceva!

| corbulalbrosu a răspuns:

Incepand cu data de 18.11, rezultatul testului de sarcina realizat prin analiza de sange are acuratete este de peste 98%, iar un test beta-hCG efectuat in data de 23.11 GARANTAT va avea rezultatul 100% valabil, corect. Multa sanatate!

| Chetys a răspuns:

O sarcina nu-ti prea da dureri de burta. sânii se pot întări si creste si din vina venirii menstruației, daca-ti întârzie mai mult de 5 zile fa ti un test de sarcina dimineața din prima urina, data viitoare nu l mai lasa sa si l scoată.e Si decizia ta daca vrei un copil