| Carla90 a întrebat:

Buna,
In data de 19.01. 2019, am avut un contact sexual care a inceput fara protectie, dar dupa un minut am folosit prezervativ, ejaculând dupa cateva minute in prezervativ.
Oare as putea ramane insarcinata? Eram cu o zi inainte de perioada fertila.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata, fiind facut prea devreme ca hormonul hcg sa-si faca prezenta in urina.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este posibila o sarcina, daca baiatul a avut o masturbare anterioara, avand pe teava sperma neeliminata, care s-a scurs involuntar in vaginul tau, in primele secunde cand a fost introdus fara prezervativ.
Vin totusi si va intreb, ce sens are joaca asta periculoasa, fara prezervativ, cand este teribil de riscanta, pentru o sarcina si boli cu transmitere sexuala?

| Carla90 explică (pentru Violleta2022):

Nu a avut loc nicio masturbare anterioara. Vrem un copil, dar deocamdata nu se poate din cauza serviciilor noastre.Suntem impreuna de mult timp, dar totusi deocamdata nu este momentul pentru un copil si ma tem.
Dupa cat timp pot face testul de sarcina?
Iti multumesc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Carla90):

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata, fiind facut prea devreme ca hormonul hcg sa-si faca prezenta in urina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui " ejaculând dupa cateva minute in prezervativ" nu prea cred ca ai putea ramane insarcinata

| RaulMA a răspuns:

Daca baiatul a folosit corect prezervativul si nu s-a spart, sansele sunt infime.Pentru siguranta ta, fa un test de sarcina, dar nu e cazul, daca zici ca doar un minut ati facut-o fara protectie..Stai linistita.