| anonim_4396 a întrebat:

In luna aprilie, pe data de 2 si 5 mai am avut contact sexual neprotejat, fără ejaculare. Pe 13aprilie am avut menstruatie iar apoi pe 20 mai. Credeți ca exista sanse sa fi ramas insarcinata si sa am ciclu peste sarcina?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultimele 2 sangerari menstruale amintite, s-au desfasurat la fel/in mod similar cu toate celelalte sangerari menstruale care s-au produs anterior d.t.p.d.v. : numar de zile, cantitate de sange eliminat, flux zilnic de sangerare, culoare, aspect, textura, etc, atunci reiese ca si in aceste cazuri este exclusa posibilitatea sa poata exista chiar si o sarcina cu totul ipotetica... in proportie de peste 99%. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Justme79 a răspuns:

Buna nu este posibil asa ceva atata timp cat nu a ejaculat in interiorul vaginului asa ca stai linistita uneori menstruatia poate intarzia sau sa iti vina mai devreme este normal.

| anonimxenotome a răspuns (pentru Justme79):

Am niste stari naspa, si ma gândeam ca poate fi posibil..plus ca pofta de mancare a disparut si nu mi.e bine cand simt mirosul anumitor mancaruri.

| Justme79 a răspuns (pentru anonimxenotome):

Tu esti in masura sa stii daca te ai protejat suficient de bine sau nu, eu ti am raspuns la intrebare in functie de ceea ce tu ai relatat posibil sa fie simple simptome si nimic care sa te ingrijoreze si eu am am avut anumite stari inainte de menstruatie si la fel credeam ca poate ma ramas dar nu eram pentru linistea ta interioara mergi si fa ti un test de sarcina...

| anonimxenotome a răspuns (pentru Justme79):

Multumesc!

| Justme79 a răspuns (pentru anonimxenotome):

Cu drag sper sa fi mai bine happy