| Roxanaaa567 a întrebat:

În luna ianuarie am avut menstruația în 6, iar acum, de vreo săptămână, am scurgeri maronii, cu toate ca menstruația ar trebui sa îmi vina în 4 februarie. Care ar fi cauza acestor scurgeri? Motiv de îngrijorare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul motiv real al unei asemenea sangerari atat de timpurii, ar putea fi provocat de o dereglare serioasa, a activitatii hormonale, care la randul sau a provocat, dereglarea severa a ciclului menstrual. Daca asemenea dereglare atat de severa se va repeta si in ciclul menstriual viitor, in acel caz va trebui sa te prezinti neaparat la o consultatie ginecologica, Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstre nu sunt niciodata de bun augur, denotand o infectie masiva in corp, o sarcina sau o boala cu transmitere sexuala.
Recomand invetigatii medicale de urgenta!

| Alicezzz a răspuns:

Daca nu ai o viata sexuala, atunci nu e cazul de sarcina

Clar dereglare hormonala, mergi la un control ginecologic.

| croissant a răspuns:

Probabil ai avut o dereglare hormonala. Ar trebui sa mergi la un consult ginecolog. Doar un specialist iti va poate spune daca este o problema sau nu.