| LooRY99 a întrebat:

in luna iulie am luat pilula de a2a zi. de tunci mi-a venit ciclul de 3 ori, primele 2 dati au fost mai ciudat, a3a oara mi a intarziat 3 zile dar mi-a venit perfect normal.Am auzit ca exista ciclu peste sarcina. Credeti ca poate fi asta sau nu am de ce sa ma ingriorez?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Hormonii existenti in acea pastila ti-au dereglat partial ciclul menstrual si din acest motiv primele 2 menstruatii este posibil sa fi fost mai deosebite fata de cele obisnuite. Deoarece a urmat si a 3-a menstruatie care a avut toate caracteristicile unei menstruatii normale poti considera ca aceasta ultima menstruatie a reprezintat garantia ca in nici un caz nu poti fi insarcinata si de asemenea ca nu exista nici un motiv sa fii ingrijorata. Multa sanatate.

| Kira5854 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar are dreptate in legatura cu "ciclul peste sarcina?" eu nu cred, totusi nu strica sa intreb, plus ca am observat ca te pricepi la chestii de genul.

| Emilian65 a răspuns:

Stai linistita, nu esti gravida.