| anonim_4396 a întrebat:

In penultimele 2 luni menstruatia mi-a venit la o perioada de 26 de zile iar luna trecuta mi-a venit la 28 de zile, luna aceasta, daca ar fi venit la 26 de zile ar fi trebuit sa vina astazi insa nici un semn...sa calculez cu 28 de zile ca la ultima luna?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori, lungimea ciclului menstrual ca numar de zile poate sa aiba, sa prezinte o anumita variatie de +/- 2-3 zile, chiar si in cazul celor mai bine reglate cicluri menstruale. Fiindca si ciclul tau menstrual este de acest tip partial neregulat, trebuie sa ai in vedere faptul ca o asemenea mica diferenta poate fi posibila de la un ciclu menstrual la altul si actualul ciclu va avea in final 28 de zile. Multa sanatate!