| gln a întrebat:

Buna in urma a catorva raspunsuri lasate, urmeaza problema mea este una sensibila, fiind vazut un tip flegmatic si puternic imi este greu sa discut aceasta parte a mea cu cei din anturajul meu. Deci! In urma cu cati-va ani am cunoscuta pe ada Aveam 12 - 13 ani big grin, eram indragostit dupa o prietenie de lunga durata m-am indragostit de ea Intre timp am aflat ca ea s-a indragostit la randul ei de un bun amic al meu, fiind prins la mijloc m-am dat la o parte. Am sugerat la amandoi ca le sta bine impreuna si de ce le pasa asa de mult ce crede lumea, sa fie impreuna ca nu deranjeaza pe nimeni Atunci mi-am rupt sufletul singur Asta m-a facut sa ma racesc fata de ea dar totusi simpatizand-o Acum vine momentul cand eu o despart de amicul meu pentru ca ea ma vedea ca un amic si imi dadea de inteles ca are loc si pentru mine. Eram prieten cu ea pentru ca altceva nu puteam fii, dupa un timp am timp i-am zis ceea ce simteam pentru ea dar ea nu a stiut ce sa-mi raspunda, mi am dat seama ca ea ma vedea ca un simplu prieten. Atunci am devenit extrem de gelos violent facandu-i rau in urma unei greseli mari ce am vrut sa cred ca ea ma ca ea a fost cauza, asa ne am racit de tot. Dupa ceva vreme ea se cupleaza cu un baiat mai mare. Gen a fost cel care si-a incercat norocul atunci cand ea era lovita. M-am simtit frustrat el fiind cu ceva ani mai mare decat ea. Stiam bine ca el nu simtea nimic pentru ea iar draga mea ada se indragostise de el. Ma simteam umilit atunci cand el povestea ' planurile' si incercarile de a o dezvirgina... stiind asta ma omora pur si simplu numai stiam ce sa cred. M-am facut in asa fel incat credeam ca este o * iar eu nu o mai iubeam. Acesta fiind unul din factorii majori care ma determinat sa plec in alta tara, aveam 15 fara 5 luni ani, ea 16, eram virgin big grin Ohappy Dupa 3 ani m-am intors am vazut relatia aceea numai exista dar mai rau se cuplase cu unul dintre prieteni mei mai mari In urma ma credeam victima ei trecand printr-o perioada ostila in afara pot sa spun din tot sufletul ca ma marcat complet, m-am schimbat complet, m-am maturizat. Credeam ca nu o mai iubesc insa nu stiam ce cine iubesc nici azi nu stiu pe cine iubesc si care sunt persoanele din viata mea. Cu toate certurile cand ne intalneam pe strada nu o bagam in seama o evitam radical dar de fiecare data cand ma intalnea isi sucea capul dupa mine. nah ce sa zic asa facea si acum 2 luni cand am inceput sa iau contact cu ea mai des frecventand aceleasi locuri dar tot asa nu o bagam in seama In cele din urma mi-am dat seama ca inca o mai iubesc si sunt indragostit de ea intr-un mod extrem de elevat dar nu puteam sa fac nimic pentru ea era cu asa zisul saracul meu prieten mai mare cu ideei prematur-infiltrante despre viata. Asa ca am hotarat sa fac rost de id de messenger al ei. Prima discutie pe mess ce este adevarat a fost una pentru mine emotionala pentru ea nu stiu pentru ca isi ascunde extrem de bine sentimentele. Acum nu am nici un fel de tangenta si nu am cum sa o mai intalnesc. Am invitat-o din cand in cand la o cafea... Spiru e ca acum nu este doar ca o simt schimbata s-a schimbat ea. Intre timp s-a despartit de el. O inteleg este lovita a fost 'primul' ei baiat. Imi pare rau pentru ea ca a fost el cel ales' a trecut prin multe dar ea nu lua in calcul bataile, injuriile pe care i le face acest cretin, ea este ca si mie un latin-lover pentru draga mea ada era doar dragostea pe care EA i-o purta. Acum este un pic sau mai mult bolnavioara si plus ca se simte tradat, lovita as vrea decat s-o ajut sa treaca peste, nu vrea nimic mai mult atata timp cat ei ii este greu. Sa stau s-o mangai si sa-i sarut fruntea ei calda. Dar cum am spus ma evita complet, evita conversatiile cu mine, nu stiu, de ce? Nici eu nu trec printr-o perioada grozava nu am chef de nimic, ma gandesc cum sa fac sa iau contact cu ea de acolo as ajuta-o cu purul altruism dar in liniste iubind-o. Ma trezesc cu imaginea ei adorm cu imaginea ei in gand. M-ai are anul acesta si pe urma pleaca la facultate daca acum nu fac ceva atunci o s-o pierd pentru totdeauna si mi-e frica ca daca o arde la fel pe urma cand isi va da seama o sa fie prea tarziu. Ptr ca inspre binele meu as vrea s-o uit pentru ca ma distruge. Cum am spus nu exagere par rece lipsit de astfel sentimente dar dincolo de aparente sunt moale gingas si stabil, gelos chiar Ohappy Stiu insa ca nu i-as mai face rau in viata mea Dar a trecut mult de atunci O iubesc, ajutati-ma cu un sfat va rog Ptr cei si cele care imi citesc msj si sunt solodari cu mine le sunt recunoscator pentru totdeauna. Multumesc astep raspunsuri cu sufletul la gura

7 răspunsuri:
| paynehunter a răspuns:

Fetelor le plac barbatii, comportamentul tau nu e de barbat, cand sunteti singuri incearca sa o imbratisezi si daca nu refuza, incearca sa o saruti. Bun de aici se pot intampla doar doua lucruri, ramane impresionata de comportamentul tau si va dori sa mai aiba de a face cu tine, iar pe de alta parte te impinge, iti da o palma peste bot si un picior in oo, depinde de norocul tau, eu ti-as sugera sa nu ii iei flori sau ceva de genu.(Tot ce vreau sa iti explic e ca ia si-a facut o imagine proasta despre tine si de aia nu mai vrea sa aiba de a face cu tine, deoarece pur si simplu s-a plictisit de tine, iar cel mai bun acum e sa iti schimbi comportamentul, dar daca ia e bolnava acum, s-ar putea sa nu se intample chiar atat de grav cum ti-am zis mai sus, eu ti-as sugera sa porti pe tine boxerii, daca se poate vreo 4-5 perechi, ai incredere in mine ca nu mai simti nimic, absoarbe impacu...laughingam glumit mah)

| Extasy a răspuns:

Buna.
Daca vorbiti pe mess baga-te cu ea in seama, dar eu zic ca cel mai bine ar fi sa faci rost de nr ei de mobil si sa o suni sa-i spui ca ti-ar face o mare si deosebita placere sa va intalniti sa vorbiti.
Fa-o in asa fel incat sa isi dea seama de bune tale intentii.Fii dragastos cu ea, ajut-o cand are nevoie de ceva, daca nu o deranjeaza sun-o macar o data la 2-3 zile sa o intrebi ce mai face + o vrajeala mica nu strica acolo.intelegi tu ce vreau sa spun:p

| Extasy a răspuns:

Ia un buchet frumos de flori si du-te la ea, arata-i ca esti ingrijorat ca e bolnava si ca iti pasa de ea. Daca nu la ea, macar in fata blocului/casei si cand esti acolo sun-o si cheam-o pana afara, surprinde-o, o va misca gestul asta iti spun euca sunt fatahappy.
Stiu ca iti este greu cand iti amintesti ca a fost impreuna cu prietenul tau, dar daca stai tot timpul cu chestia asta in suflet nu ajungi niciunde.Trebuie sa treci peste asta si sa te gandesti la viitor, asta pentru binele tau nu mai poti face nimic oricum, ce a fost a fost, dar in schimb poti face ceva pentru tine si ea.Deci nu mai pierde timpul si sun-o, du-te la ea, din ce am citit mai sus sigur nu ii esti indiferent asa ca va fi placut surprinsa de gestul tau happy
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ea si cand o gasesti ia-o in brate si spune-i ca iti pare rau si ca vrei sa-i fii alaturi in momentele grele, ia-o deoparte si vorbiti, spune-i ca ea a fost prima taiubire si daca chiar tii la ea arata-i tot ce ai scris aici si arata-i si mesajul de la mine ca sa nu creada ca l-ai facut doar asa sa o ranesti iar

arata-i cat tii la ea dar nu fii prea insistent deoarece ea e lovita acum

si sincer ai grija de ea

acum ori niciodata

nu are cum sa ti se intample ceva rau

ai grija caci s-ar putea sa faca vreo prostie fiind in aceasta depresie si nu cred ca vrei sa se duca sus in cer

te rog eu fa ce ti-am zis pentru ca imi pare foarte rau de manadoi

crede-ma ca am plans cat am citit ce ai scris

sunt si eu fata si stiu cum se simte si stiu ce poate face intr-o astfel de depresie daca cineva care sa fie sincer nu ii este alaturi

daca o iubesti fii tu acela

si las-o sa citeasca ce ai scris! [fara rusine]
nu ai nimic de pierdut si daca nu reusesti macar vei sti ca ai incercat

bafta!

sa ma tii la curent!

| gln explică:

@ecstasy Am incercat nimic... Trebuie sa fac ceva extraordinar dupa cum am spus este bolnava adica ceva mai serios nu racita sau altceva cazual.

| gln explică:

Am citit ce am scris am vazut ca am facut multe greseli gramaticale scuze emotiile sunt peste cap. Ce am uitat sa spun este ca si eu nu pot sa trec peste faptul ca a fost cu tovarasu meu... Sunt doar o imagine trista a vieti.

| gln explică:

De cand am vb cu ea acum ma ****, nu are ochi pentru mine! Habar nu am de ce? Atunci cand nu vb cu ea era tripata iar acum nu? pff.