| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva crede ca ma poate ajuta, sa citeasca.
In 2012 am cunoscut mai indeaproape o fata, destul de mica. Sora mamei sale, sta pe strada mea, deci fata venea des aici. Cu mult timp inainte sa o cunosc ceva mai bine, o vedeam des pe strada, dar fiind mic si eu, ma gandeam doar la joaca, si nu m`as fi gandit niciodata la ce avea sa mi se intample... In 2012, ea avea 13 ani, iar eu 16. Vorbeam pe messenger, fata in fata nu vorbeam deloc, decat buna, si atat.
Intr`o seara, am iesit afara si... era si ea la matusa ei. Din seara aceea, m`am gandit numai la ea, si in seara aceea, nu am putut sa mananc, efectiv stateam la masa si nu puteam sa mananc, si am inceput sa plang. Din seara aceea, toata viata mi s`a schimbat, m-am indragostit de ea. Ea ma placea, dar fiind mica, nu ma placea la modul acela de a fi impreuna, pentru ca era inca mica si nu avusese un prieten, deci nu stia cum sa spuna cuiva ca il place, nu putea sa perceapa un alt mod de relatie. Dar, in felul ei, ma placea. Eu ma indragostisem din ce in ce mai profund, si i-am spus ce simt pana la urma, dar cand i-am spus, totul s`a schimbat, pentru ca eu devenisem foarte melancolic, foarte atent, foarte intristat, cand vorbeam cu ea, nu puteam sa vorbesc despre altceva decat despre noi. Ea se racise complet de mine, eu intrasem in depresie si nu stiam ce sa fac, simteam cum se stinge sufletul in mine de durere, si nu stiam ce se intampla cu mine, nu puteam sa inteleg de ce ma doare cand o vad, de ce ma doare ca nu vorbeste cu mine, de ce sunt atat de atent la ea, de ce mereu cand facea orice gest, cand spunea orice cuvant, si era vorba de mine, ma simteam atat de bine, pentru ca ea vorbea despre mine, chiar daca spunea lucruri banale, ajunsesem sa fiu dependent de imaginea ei, de ea, si nu pot sa mint, inca sunt. Mama ei, a vazut ca ' ceva nu este in regula cu mine, si am inceput sa vorbim. M`a ajutat foarte mult, vorbind cu mine, facandu`ma sa inteleg anumite lucruri, care in final le-am inteles. Dar eu, inca o iubesc, si sunt atat de convins ca... o voi iubi mereu. Cu orice fata sunt, nu pot sa nu ma gandesc la ea. Nu am fost niciodata impreuna, si nu cred ca vom fi, dar sunt sigur ca o voi iubi mereu. Am nevoie de cineva care sa ma ajute sa inteleg cum sa fac sa imi fie bine, sa nu mai simt aceasta durere, sa nu mai fiu asa dependent de ea, de imaginea ei. Ce am scris mai sus este pe scurt, pentru ca s`au intamplat f. multe lucruri in acesti 2 ani si jumatate. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| BloodyDagger a răspuns:

Orice ar fi, sa nu iti piara speranta. Va rasari soarele si pe strada ta. Sa nu uiti asta. Totul va fi bine happy

7 răspunsuri:
| BloodyDagger a răspuns:

Nu imi vine sa cred ca acestea sunt vorbele unui baiat. E un lucru extrem de rar. Te admir pentru acest lucru.
De uitat, nu o s-o uiti niciodata. In cel mai bun caz, iubirea se va transforma intr-un sentiment de simpatie, si, cand vei fi cu o alta fata, iti vei aminti de aceasta copila cu drag, fara sa mai simti vreo durere.
Sincer, chiar ma bucur ca exista baieti ca tine, care sa se ataseze in acest mod. Mult succes in continuare. Eu iti tin pumniiwinking

| Vuitton a răspuns (pentru BloodyDagger):

Nici mie nu imi vine sa cred ca am facut lucrurile pe care le-am facut, lucruri pe care nu le-am specificat mai sus... eu simt ca o voi iubi mereu, pentru ca am incercat sa fiu cu alte fete, dar... degeaba.

| Vuitton a răspuns (pentru BloodyDagger):

Cum dau de tine..pe messenger, sau fb?

| BloodyDagger a răspuns (pentru Vuitton):

Am preferat sa iti scriu ID-ul meu intr-un mesaj personalwinking

| BloodyDagger a răspuns (pentru Vuitton):

Orice ar fi, sa nu iti piara speranta. Va rasari soarele si pe strada ta. Sa nu uiti asta. Totul va fi bine happy

| Ddd27 a răspuns:

Sper sa nu te superi pentru ceea ce iti voi spune: Nu o vei iubi mereu. Totul trece cu timpul. Acum intr-adevar iti este mai greu, insa pana la urma va aparea altcineva care sa te faca incet incet sa nu te mai gandesti la ea. Nu cauta tu lucrul acesta, lasa-l sa se intample. Nu incerca sa fii cu prima fata care iti iese in cale doar s-o uiti pe ea. Primul pas spre vindecare a fost facut: ai inteles lucrurile explicate de mama ei. Trebuie sa te rupi putin de tot ce iti aminteste de ea. Gaseste-ti un hobby, fa ceva in folosul comunitatii, orice, numai ocupa-ti mintea cu altceva. E dureroasa situatia ta, insa cum am mai spus, si poate ca acum nu crezi, dar timpul le vindeca pe toate. Incearca sa nu te mai vezi cu ea, sa indepartezi lucrurile care iti amintesc de ea. Asta e, ti s-a intamplat fara sa vrei, dar ca sa iti treaca, trebuie sa vrei. Un mic efort de a o alunga din mintea ta trebuie sa faci. Repet, cel mai bine e sa iti gasesti o activitate care sa iti ocupe majoritatea timpului, si asa nu vei mai avea cand sa te gandesti la ea. Curaj!

| alzheimerr a răspuns:

Evit-o.

| alzheimerr a răspuns:

O sa incerc sa fiu cat de sincera pot: nu o sa o iubesti mereu, oricat de imposibil ti se pare acest lucru. Timpul vindeca orice rana, tine minte asta. Daca ai multa vointa, o sa reusesti sa o uiti. Incearca sa o eviti si sa iti ocupi mereu timpul cu ceva, ca sa nu ai timp sa te gandesti la ea. Stiu, e greu. dar nu imposibil! Sper ca vei fi bine happy