| Nataliamiriam a întrebat:

Buna, in urma cu ceva timp m-am,, jucat" cu iubitul meu si el a ejaculat langa vaginul meu, actul sexual in sine nu a avut loc, doar ca el a enajuclat langa vagin, se poate rămâne insarcinata în felul asta? Dupa ceva timp mi-am venit si menstruația(nu stiu exact la cat tipm) menționez ca menstruația mea nu este una neregulata imi vine odata la o luna, doua, de la acea joaca mi-a venit o luna da, una nu si dupa luna asta iar. Am auzit ca se poate sa ai menstruatie peste sarcina. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul NEGATIV indica situatia existenta in organismul tau in acest moment si anume, ca in urina testata NU EXISTA hormonul de sarcina hCG. Fiindca acest hormon hCG este produs doar de catre o sarcina instalata in uter, inexistenta hormonului hCG in urina si sange, indica faptul ca in uterul tau 100% NU EXISTA o sarcina. Din acest moment poti deveni linististita si lipsita de orice grija in aceasta privinta. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi 100% sigura si cu sufletul impacat ca nu exista nici-o sarcina chiar si ipotetica in cazul tau, efectueaza un test de sarcina al carui rezultat va fi absolut sigur VALID/VALABIL si va reflecta realitatea existenta in organismul tau. Multa sanatate!

| Nataliamiriam explică (pentru corbulalbrosu):

O sa fac unul dimineata, doar ca voiam sa stiu daca este posibil.

| Nataliamiriam explică (pentru corbulalbrosu):

O sa fac dimineața un test, doar ca voiam sa stiu daca este posibil

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Nataliamiriam):

Din aceasta descriere a modului de manifestare a ciclului tau menstrual :,, imi vine odata la o luna, doua, de la acea joaca mi-a venit o luna da, una nu si dupa luna asta iar'' reiese ca de la data intretinerii sexul la care faci referire a atrecut destul de mult timp. Am sugerat sa-ti faci un test de sarcina fiindca rezultatul testului va fi in mod sigur valabil si corect, deoarece au trecut cele minim 21 de zile obligatorii dintre data sexului si cea a efectuarii testului.

| Nataliamiriam explică (pentru corbulalbrosu):

Testul a iesit negativ.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Nataliamiriam):

Rezultatul NEGATIV indica situatia existenta in organismul tau in acest moment si anume, ca in urina testata NU EXISTA hormonul de sarcina hCG. Fiindca acest hormon hCG este produs doar de catre o sarcina instalata in uter, inexistenta hormonului hCG in urina si sange, indica faptul ca in uterul tau 100% NU EXISTA o sarcina. Din acest moment poti deveni linististita si lipsita de orice grija in aceasta privinta. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Nu esti insarcinata

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Pentru ca nu a fost ejaculare in vagin.

| sweetangels a răspuns:

Nu ai ramas. se numesc fluctuatii hormonale, de aia iti vine ciclul aiurea