| anamaradanut a întrebat:

Bună
Am o mare, mare nelămurire, în urma cu o luna jumate, m.am,,jucat" putin cu partenerul meu, și el a ejaculat lângă vagin ( actul sexual în sine nu a avut loc, doar ca înainte de a ejaculat și.a băgat penisul în vagin cam un cm) am citit pe net dacă se poate rămâne insarcinata în felul acesta, și răspunsul a fost DA, va întreb și pe voi dacă se poate, țin sa va spun ca am un ciclu foarte neregulate, îmi vine odată la 2 luni, 3, depinde, după acea joacă la 6 zile mi.a venit, da luna aceasta nu, acum va intreb pe voi, dacă chiar este posibil sa fiu însărcinată, va rog sa nu ma judecați. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi trebuit sa stii/sa cunosti deja ca este determinat stiintfic si medical ca insasi simpla pornire a menstruatiei si desfasurarea ei in conditii similare cu menstruatiile avute/produse anterior, reprezinta intotdeauna GARANTIA ca in proportie de peste 99, 9 % in ciclul menstrual anterior NU s-a produs fecundarea ovulului, NU s-a format o sarcina si din acest motiv se elimina din uter ENDOMETRUL care ar fi urmat sa gazduiasca sarcina. Insa fiindca intre timp endometrul a imbatranit, s-a degenerat si a devenit inutil acesta este transformat in menstruatie si eliminat astfel ca in aceasta situatie este exclusa in proportie de 99, 99% posibilitatea de a mai putea exista o sarcina chiar si ipotetica. In concluzie daca dupa ultima menstruatie NU ai mai intretinut contacte sexuale neprotejate reiese foarte clar ca NU poti fi insarcinata in acest moment. Multa sanatate!

| anamaradanut explică (pentru corbulalbrosu):

Si atunci alții de ce susțin ca se poate?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anamaradanut):

Fiindca niciunul dintre acei ageamii nu au studii universitare, NU au invatat si NU au terminat facultatea de medicina si NU s-au specializat in ginecologie.

| anamaradanut explică (pentru corbulalbrosu):

Nu știam ca ești ginecolog.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate ramane insarcinata din sperma ramasa pe tractul urinar la baiat, dupa un act sexual sau o masturbare anterioara!
Singura conditie ca sa ramai insarcinata, fiind doar perioada ta fertila.

fa un test de sarcina la 21 de zile DUPA ultima partida sexuala si vei vedea daca esti ori nu insarcinata,

Totusi, nu inteleg, de ce faceti sex neprotejat daca nu vreti sa ramaneti isnarcinate?
Stiti ca riscati o sarcina, stiti ca riscati boli grave cu transmitere sexuala?
Iti este chiar atat de greu sa-i spui aluia ca nu faci sex fara prezervativ? Stii cat de putin costa 1 prezervativ?
Pentru ce ti-ai pune viata in pericol? Pentru 2 lei? Asta inseamna inconstienta si daca repeti greseala, este deja prostie!
Dar, fiecare regreta mai devreme sau mai tarziu, lipsa educatieis exuale isi spune cuvantul al un moment dat!

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă ti-a venit, nu eşti însărcinată.