| anasavu a întrebat:

In urma cu putin timp, m-am culcat cu un baiat(cunostinta de-a mea, cica incepusem o relatie), eu fiind virgina, i-am spus acest lucru(eu fiind a 2 pers virgina din viata lui)! A vrut din primele zile sa ne culcam,dar am refuzat,i-am spus ca sapt urmatoare(el fiind la munca,venise la sf de sapt)A vn si urmatoarea sapt,am mers la el,si s-a produs, DAR (acum vine dilema mea)cand m-a penetrat m-a durut putin,apoi am inceput sa sangerez,si s-a oprit,nu am mai continuat,nu pot zice ca s-a produs actul,nu terminasem actul,pentru k m-a >pentrat-m-a >durut-am >sangerat-ne-am oprit. In fine, in urmatoarea sapt cand a venit acasa, la fel am mers la el,si am ramas acolo,apoi la fel,m-a penetrat,si m-a durut,apoi am sangerat din nou,si s-a oprit; apoi l-am intrebat de ce nu am mai continuat, iar el mi-a raspuns ceva de genu,ca nu e bine sa fortam,pentru ca apoi o sa fie nevoie de nu stiu ce interventii(nu stiu ce a vrut sa zica cu asta).Dar dupa ce am termiant el s-a dat jos din pat si a dat cu pumnul in pat si isi pusese maine in palme,l-am intr ce are,si a zis ca ii e putin rau(evident nu am crezut). Eu mi-am luat hainele si am plecat,dar era atat de rece,l-a sarutat,el nu mi-a raspuns,a ramas in pat, si i-am zis sa ma sune a doua zi cand ajunge in celalalt oras, intr-adevar asa a fost m-a sunat, apoi in urmatoarele 2 sapt nu stiu daca am vb de 5 ori,nu a mai venit acasa, in fine nu asta conteaza,ce ma macina este ca de ce nu am continuat actul,asa trebuia sa faca,sa se opreasa cand am inceptu sa sangerez? De ce a facut gestu acela cand a dat cu pumnul in pat? Si cand i-am zis dk are prezervativ a zis k nu trebuie pentru prima data,apai nu stiu, asa a facut si cu cealalta cand a sangerat s-a oprit, nici nu stiu? Oare acum daca o sa o mai fac urmatoarea data,o sa mai curga sange? Adevarul este ca nu am fost excitata prea tare, sa aiba si asta ceva legatura? SI OARE MAI SUNT VIRGINA?(nu ma supara faptul daca nu mai sunt, dar vreau sa stiu daca mai sunt sau nu dupa cele produse) Va rog raspundeti-mi dau funda! Si evident ne-am despartit,nu ne-am zis lucrul acesta, dar am inteles din gesturi(asta e o alta pare, caruia ii stiu raspunsurile)

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Nu mai esti virgina, anumite persoane sunt mai sensibile si sangereaza si dupa primul act. Oricum ti-ai inceput viata sexuala gresit cu cineva care clar nu te iubeste si nu il cunosti suficient, si e si praf in materie de facut dragoste, trebuia sa folosesti prezervativ ca poate te alegi si cu vreo boala, informeaza-te inainte ca lui normal ca nu ii convenea cu prezervativ. Gaseste un baiat cu care intai sa construiesti o relatie si apoi sa te culci cu el.

| anasavu explică (pentru madagascar):

Multumesc pentru raspuns, o sa tin cont de sfat, de fapt eu imi doream mult sa o fac cu el, nu imi pare rau, ceea ce imi pare rau este ca actul nu s-a produs asa cum trebuia, pana la final! Stia ca voi vrea sa fiu a lui, si nu inteleg de ce nu a continuat sa ma mai caute, dk a vazut ca am sangerat si a doua oara, putea incerca si a 3-a ca poate era mai bine

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina, dar trebuie sa te vada urgent un ginecolog. E foarte posibil ca himenul sa se fi rupt in doua etape, dar e posibil sa te fi ales cu o rana in vagin sau pe col. El a fost atat de nervos fiindca era obligatia lui sa te duca la ginecolog imediat si probabil n-avea chef sa-si piarda timpul cu tine si sa-si asume responsabilitate. dar oricine se simte nasol cand isi calca in picioare obligatiile. probabil a fost nervos ca s-a culcat cu tine si acum are obligatii din asta, desi nu te astepti la asta dintr-o relatie intamplatoare, bazata strict pe sex. lasa-l deocamdata, du-te tu la ginecolog repede (maine dimineata) si apoi veti vedea ce mai urmeaza.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Eu sunt foarte curios de ceva. Tu asa de negativ gandesti mereu? Sau esti asa alarmista doar ca sa convingi lumea sa mearga la doctor? De acord ca trebuie sa mergi la ginecolog dupa ce iti incepi viata sexuala, dar probabilitatea de a avea o rana pe col este extrem de mica, si nu vad de ce ai speria fata degeaba

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Nu gandesc negativ, sunt numai realista. E adevarat ca riscul ed a avea o rana pe col e mic, dar exista si, daca are, e foarte important. Vezi tu, a fi medic te aduce in fiecare zi in fata unor situatii grave si inveti sa apreciezi gravitatea faptelor corect, nu sa traiesti cu impresia ca totul e in regula pana e prea tarziu.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Da-mi voie sa ma indoiesc de realismul postului tau anterior. Desi o rana pe col provocata "mecanic" cel mai probabil nu va da simptome evidente, din felul in care a descris ea sangerarea este evident ca nu poate sa fie vorba despre asa ceva. Mai lipsea sa ii spui ca o leziune pe col poate duce in timp la cancer si o speriai de tot pe saraca fata. Ca sa nu mai zic ca am urmarit postarile tale si avansezi procente pentru riscul unei sarcine in anumite momente TOTAL nerealiste. Raman la parerea mea ca esti nerealist de negativista, nu ti-ar strica sa inveti ca nu e vaita asta chiar asa de rea. Unde mai pui ca genul asta de exocervicite nici nu sunt tratate corect de majoritatea medicilor pe care ii tot lauzi. Ai iodee cati dintre medici recomanda aproape cu ochii inchisi cauterizare sau tratament cu ovule? De acord ca vizita la medic trebuie sa fie facuta macar de 2 ori pe an, dar de aici pana la a alarma oamenii fara un motiv real e mult. Si chair te rog sa fii mai rezervata in a pune diagnostice prezumtive pe forum.

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Eu cred ca n-ai dreptate. Asadar, fii bun si nu ma mai ruga nimic. Fiecare poate avea opinia lui, nu e cazul sa incerci sa pari mai priceput decat esti. Ideile cu rana pe col provocata mecanic si tratamentul incorect al exocervicitelor sunt prostii marete, este cam rusinos sa sustii asa ceva. Las-o si tu mai moale, incrancenarea asta fara argumente iti aduce deservicii. Invata sa iti cauti intai argumente reale si sa nu te avanti cu capul inainte daca esti nesigur pe informatiile tale. Si invata sa te respecti pe tine, ca persoana, si sa nu te pui in situatii penibile.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

In situatii penibile te pui tu in momentul in care te arunci cu capul inainte si faci afirmatii fara o baza reala. Unde mai pui ca vrei sa si pari desteapta si jignesti cu prost gust. Se pare ca ai chiulit de la cei 7 ani de acasa domnisoara medic specialist! Hai zi-mi si de ce sunt "prostii marete" explicate-te. Esti de acord cu cauterizarea? Sti macar care sunt sansele ca dupa cauterizare sa se ajunga la cancer? Hai domnisoara medic specialist de o inteligenta superioara! Sau nu te pricepi la cifre, ca am tot vazut ca arunci procente incredibil de mari pentru eventualitatea unei sarcini chiar si fara sa existe ejacularea.

Fiecare poate avea opinia lui, dar opinia lui nu trebuie sa afecteze pe nimeni emotional da? Parerea ta baga frica in oameni. Ti se pare cinstit domnisoara medic specialist?

PS: Am mari semne de intrebare in legatura cu calitatea ta de medic.

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Eh, asta este, nu toti putem intelege niste chestii. Sincer, ma indoiesc ca meriti efortul de a-ti raspunde.
Te rog sa ma ierti ca m-am bagat in aceasta disputa, ai dreptate, nu e locul meu aici. Imi pare foarte rau.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Ok am inteles. Ma asteptam sa nu mai raspunzi. Nu e nimic, o seara buna domnisoara medic specialist!

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Multumesc ca ai observat ca am coborat din greseala la un nivel care nu-mi face cinste. E bine ca stiai si tu asta. Nu sunt domnisoara, desi iti multumesc pentru compliment.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

De fapt ai urcat la un nivel prea inalt pentru tine si iti era frica sa nu iti curga sange din nas. Si eu care credeam ca prostia si calitatile fizice indoielnice sunt invers proportionale laughing)

ps: chestia cu domnisoara nu era compliment

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Sorry pentru mesajul rautacios de mai devreme. Chair nu vreau sa jignesc pe nimeni. De multe ori dai raspunsuri bune, doar ca uneori am impresia ca uiti ca lucrezi cu oameni sai nu vrei sa vezi realitatea, te bazezi prea mult pe ceea ce crezi tu ca e adevarat si nu iti intorci deloc privirea spre... oameni care iti sunt pacienti. Sa stii si tu ca nu lucrezi cu carti, lucrezi cu oameni si e nevoie sa te adaptezi la cerintele si nevoile oamenilor. Probabil esti un medic bun, cunosti multe lucruri, dar esti rigida, prapastioasa ignoranta si negativista. Oricum nu vreau sa te jignesc, desii prin jignirile tale, spre rusinea mea mi-ai deschis apetitul sa te jignesc si eu. Iti doresc tot ce e mai bun si mult succes in ceea ce faci.

| anasavu explică (pentru Purec):

Tulai ce-i aicilaughinglasati-o mai incetlaughingmersi baiatu pentru raspuns

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru Brigaela):

Asa este
toti nu tratam cu foarte mare importanta problemele de sanatate pana cand devin foarte grave si mai rau, fatale uneori
dar asa suntem noi oamenii in general pana nu patim ceva si ne lecuim sad

| Brigaela a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

E bine sa fim intelepti si atenti la semnalele de alarma pe care ni le da corpul nostru

| Purec a răspuns:

In locul tau nu mai scriam aici sa vada taota lumea. Uita toata treaba si mergi inainte. Si-a batut joc de tine. De ce a dat cu pumnul in pat? Si-a dat seama ca e prea prost ca sa o faca cu tine. Cel mai probabil tu erai prima lui virgina tongue SI-a batut joc de tine si tu ai pus botul.

| anasavu explică (pentru Purec):

Cel mai probabil, iti spun sigur 100% ca nu am fost prima, am fost a doua, iti spun sigur, eu il cunosc de ceva timp, si ii cunosc fostele relatii si stiu si cine a fost prima lui partenera, si cunosc si persoana pentru care el a fost primul in viata ei

| DianaDiaa a răspuns (pentru Purec):

Ca bine zici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal fata ca nu se simte bine omul daca si-a pus mainile in palme rolling on the floor))).

| Vladde a răspuns:

Mother of god