| Gabryeeeeelq a întrebat:

Buna, încă sunt minora și cred ca sunt însărcinată. Am făcut dragoste cu iubitul meu, care este major, el a ejaculat in mine, fiindcă vrem un copil chiar dacă înca sunt minora. Câteodată imi vine sa vomit, am greață, amestec si nu am făcut un test de sarcina încă, la doctor nu am mers. Deci, imi e greață de multe ori si sunt balonata de 1 zi încontinuu, imi e somn de cand am făcut-o ultima dată, când ma trezesc dimineata, stau o ora si iar ma culc, după cand ma trezesc mai stau putin și iar ma culc. Înainte sa fac sex, stăteam până la 3 dimineata și acum la ora 12 noaptea, dorm. Asta înseamnă că is gravidă sau nu?

Răspuns Câştigător
| Stegman a răspuns:

Vreti un copil? Stii ce inseamna a avea un copil? Te lasi de scoala de viitoarul tau, ca sa ce? De asta suntem in urma societatilor straine, din cauza needucatiei si prostiei fetita. Iti arde de sex si de copil tie.

| Xpressurself a răspuns (pentru Stegman):

Daca ea vrea un copil nu e treaba ta sa o judeci si sa o umilesti pentru ceea ce simte. Ca astia cu scoala si diplome tare destepti mai sunt, nu vezi ce conducere avem? Sunt multe fete care au o meserie frumoasa si sunt mame minunate. Inca o data, nu e treaba ta sa le judeci.

| Stegman a răspuns (pentru Xpressurself):

Ma bucur tare mult ca ea isi doreste un copil. Dar eu nu cred ca e momentul acum, e minora el destul de mare sa aiba o alta fata de varsta lui cu care sa faca un copil. Ea fiind minora, cum isi castiga traiul sa creasca un copil? Si sa se creasca si pe ea, cu scoala incontinuare si eventual o facultate pe viitor? Un copil nu e o papusa! Un copil are nevoie de atentie, de iubire, de bani! Copilul vine imediat, si dupa ce face ea minora cu un bebelus? Nici macar nu e casatorita cu baiatul respectiv, e iubitul, iubitul care o poate lasa oricand cand isi v a da seama cat e de greu. Din partea mea poate face linistita cati copii vrea, nu e problema mea e doar problema ei. Cate nu sunt pacalite de baieti mai mari decat ele si dupa plang pe la televizor ca nu au ce manca nici ele nici copilul.

| Xpressurself a răspuns (pentru Stegman):

Ce puscat esti. Bine ca fac tigancile 5-6 copii pana la 18 ani si va legati de una de 17 ani

| LPCTSTR a răspuns (pentru Xpressurself):

Logica ta ma surprinde.
Orice exemplu de "mamica prematura" trebuie dat drept rau, daca tu o incurajezi, presupun ca cei care vor mai veni pe aici sa citeasca vor spune ca e bine sa faci plod la 17 ani cu unu' de 29, ca "iete, ea e fata curajoasa si e bine ca face plod" straight face Ma lesi? Numai cretinatati poti sustine tu, nu ceva firesc si nici ceva etic.

| Xpressurself a răspuns (pentru LPCTSTR):

Bravo lui la 30 de ani labuta ca are una si o face feticita. Tu esti prea destept sa poti avea o femeie. Asa-i? Eu zic sa faci o asociatie si sa le cresti plozii la astea pe care le lasa altii gravide. Schimba mana sa poti sa-mi dai replay happy

23 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu suntem ghicitori ca să putem afla. Mergi la medic și te lămurește el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cea mai sigura metoda este un test de sarcina facut la 21 de zile de la ultima partida.SAU /si programare si vizita la ginecolog.
Cat de minora esti? 16 -17 ani?
Nu ca ai fi prima mamica minora, dar ma gandesc ce a gasit un tip de 29 de ani la copila de 16 -17 ani? De unde stii tu ca iti vei construi un viitor alaturi de acest om?

| LPCTSTR a răspuns:

Tu ai o problema grava la "căpșor", fetita.
Sa te vedem cand vei ramane cu plodul si tu fara "iubi", ca el, la 29 de ani, altceva decat organ nu are si nici alt interes nu-mi pot imagina ca poate avea.

Prostia se plateste, tine minte, iar cand va veni vremea sa platesti cu propria-ti viata si propriile-ti neajunsuri, sa nu spui ca nu au fost oameni care sa te contrazica ca palma pe care o vei primi de la viata n-o sa fie justificata.

| Xpressurself a răspuns (pentru LPCTSTR):

Alt destept... draga nu te lua dupa dupa altii, se plictisesc de minune, daca ei nu sunt capabili de o familie cred ca nimeni nu este in stare si toti sunt ca ei

| LPCTSTR a răspuns (pentru Xpressurself):

Ohhh daaa... familie dintre o minora si unu' de 29 de ani... cea mai buna familie ever, lmfao dac-am mai vazut atata imbecilitate concentrata intr-un singur loc.

| Xpressurself a răspuns (pentru LPCTSTR):

Du-te si te culca abia daca is 12-13 ani intre ei

| LPCTSTR a răspuns (pentru Xpressurself):

Na... ce sa mai 12-13 ani e putin, la naiba, nici macar n-avem notiunea de pedofilie... rolling on the floor

| Xpressurself a răspuns (pentru LPCTSTR):

La 17 ani nu e pedofilie. Hai ca am pentru tine niste vecine trecute de 40, sigur nu te va judeca lumea. Omu vrea copil cu una tanara. E treaba lui. Daca esti cuminte si ii scrii fetei poate iti trimite un filmulet si tie. Zii ca nu ai baga o labuta Azorel. Azorel, catelusii ling dupa dulai, sa stii.

| SG1995 a răspuns:

Stai când a nume zici că ați făcut sex? Realizezi că simptomele de care vorbești habar undeva la sfârsitul primului trimestru de sarcină nu? Deci până la grețurile de dimineață și oboseală, ar trebui să ai deja burtică, iar dacă ați făcut sex cu mai puțin de 2-3 luni în urmă, e foarte posibil ca să ai sindromul nocebo în ce privesc simptomele, în ce privește sarcina pe de alta parte, dacă a trecut mai mult de două săptâmâni de la ultimul contact, te invitit să faci o test.

| TheGentleman a răspuns:

La mulți ani cu executare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul meu are 29 de ani, sunt inca minora, și cred că sunt însărcinată.

Și nouă baby girl si noua ne vine sa vomitam.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Sta să văd ce zice globu meu de șaman

Ea are 16-17 și vrea un copil și el are 25 de ani, iar el a f**uto și ea a rămas însărcinată.

| blondie22 a răspuns:

Testul de sarcină îți poate dovedi asta, dacă ești sau nu însărcinată. Sănătate multă!

| AnnaAnna27 a răspuns:

Cel mai bine iti faci un test de sarcina, dupa simptomele pe care le ai eu cred ca esti insarcinata, mai bine faci un test, si fa ce crezi ca este bine pentru tine pe viitor, nu este nimeni in masura sa te judece, este viata ta, gândește-te

| Fakiruu a răspuns:

Nu sunt aici ca sa iti dau cu hate dar totusi un copil inseamna multe sacrificii pe care nu stiu daca esti dispusa sa le faci si o responsabilitate pe care nu prea cred ca esti pregatita sa o ai(depinde de varsta). In orice caz esti pregatita sa iti ruinezi viata doar pentru ca faci un copil la 16, 17 ani? Nu prea cred ca vrei asta, mai ales ca in societatea in care traim este lipsita ed. sexuala si esti facuta usuratica pentru faptul ca ai un copil de tanara. In orice caz eu iti recomand sa vorbesti cu parintii tai si sa faci un test de sarcina sau sa mergi la un ginecolog. Eu doar am spus alegerea este a ta happy

| elisabeta28 a răspuns:

Buna.Nu te lasa descurajata de comentariile rautacioase deaici.Am 18 ani, il cunosc pe SOTUL meu de la 17 ani, el are acum 30. De la inceput am stiut amandoi ceea ce vrem, am planificat sa avem un copil si acum mai am putin si nasc.Dar inainte sa avem un copil ne am asigurat amandoi ca avem ce sa ii oferim din punct de vedere financiar, al educatiei.Chiar daca el e mai mare decat mine asta nu a insemnat ca a trebuit sa renunt la scoala. Daca crezi ca el e ok si ca vrea sa aiba o familie cu tine continua, nu sa fie doar vorbe.Ca toata lumea poate arunca vorbe.Tu gandeste te bine la ce ii poti oferi unui copil.Si despre ce ai scris, fa un test de sarcina.Nu intotdeauna trebuie sa astepti 21 de zile.Eu am facut 1 test de sarcina si eram insarcinata dupa 1 saptamana.Cat despre simptome sa stii ca apar imediat de cum s-a implantat sarcina, nu dupa primul trimestru cum am vazut in comentarii.Simtomele mele dupa care m-am prins ca sunt insarcinata au fost oboseala extrema, foame, sani durerosi si aveam in mine sentimentul acela de mama, simteam ca ceva se intampla cu corpul meu si am avut dreptate.Fa un test de sarcina si aflii.E cel mai bine