| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

Vara asta mi-am facut vaza somnul si acum in loc sa dorm noaptea, dorm ziua. Ma trezesc la 7-8 seara iar pe la 12 nopatea mi-e extrem de somn. De ce? Mentionez ca ma culc pe la 5-6 dimineata iar seara imi e rau, mă dor toate. un sfat?

5 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Toti suntem asa, nu esti singura. Oricum vine scoala, o sa intrii in normal. Tre sa trezesti mai de dimineata ca sa-ti fie somn seara. Oricum eu nu pot sa fac asta, deci continui cu programu asta de cacao pana la scoala, iti dai seama ca duminica o sa ma culc la 6 dimineata si peste 2 ore trebuie sa sar din pat sa merg la scoala rolling on the floor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca ti ai dat peste cap organismul, l ai fortat sa functioneze pe dos

| Duku99 a răspuns:

Daca te simti extenuat si fara vlaga chiar daca reusesti sa iti reglezi orele de somn si dormi mult, iti recomand sa iei un supliment de minerale si vitamine, o sa te ajute. Asa am fost si eu vara asta, in loc sa ma relaxez si sa ies pe afara, am fost trimis sa lucrez la bunici. Spre sfarsitul verii parca eram pe moarte. Acum iau Centrum si isi face efactul.

| alleALLEaddaADDA a răspuns:

Ca sa-ti reglezi somnul pune alarma sa sune pe la 11 si garantat nu vei mai sta pana la 6 dimineata. Fa asa cateva zile si o sa-ti reglezi somnul. Eu asa fac in ultima saptamana de vacanta.

| Axys a răspuns (pentru alleALLEaddaADDA):

ai dreptate mare happy