| Cîrpă a întrebat:

Salut, am o problema in ceea ce priveste somnul. Cand dorm noaptea am impresia ca dorm foarte mult (6-7 ore) si cand ma trezesc realizez ca a trecut doar o ora. E foarte obositor si nu ma odihnesc deloc. Visez foarte mult si cateodata vise foarte ciudate. Chestia cu perceptia gresita a timpului mi se intampla de mai multe ori pe noapte. Ma culc la 11, ma trezesc la 12, stau o ora degeaba pana adorm, dupa ma trezesc crezand ca e dimineata cand de fapt e ora 3.
Ce-as putea face? Cam de 3-4 ori pe saptamana fac cardio, obosesc, mai sunt si cu scoala si alte activitati, pe scurt sunt o persoana cat de cat activa. Nu e vorba ca ma culc nefiindu-mi somn. A mai avut cineva aceeasi problema ca mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| petriinna a răspuns:

Cumva ai un stres si ai format din el o obsesie, iti lipseste ceva, vrei ca ceva sa fie altfel, nu esti multumit de tine, ai intre 14-18 ani?

| NI_KA_IC_XC_1993 a răspuns:

Ia vitamine VITAMAX, si nu te mai masturba, lasa-te de acest pacat. Roaga-te in fiecare dimineata si seara! Macar un Tatal Nostru, daca nu stii altceva si asa vor iesi dracii din tine.

| FataCuOchiCaprui98 a răspuns:

Salut. Poti apela la ajutorul unui medic sau la vitamine. Cred ca fiecare doarme mai mult de 8 ore iar dimineata cand se trezeste e foarte obost/a, asa sunt si eu avand in vedere ca nu sunt o persoana foarte activa. Sper ca te-am putut ajuta. :*