| alexialle a întrebat:

Intre mine si baiatul respectiv e diferenta de 6 ani.Ne placem. Cum il conving ca nu conteaza varsta?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca te lupti sa-l convingi de ceva, nu te place cat si cum ai dori tu.
Si ar fi o dovada de maturitate sa intelegi lucrul asta!
Dupa barbati si autobuze sa nu alergi niciodata, daca ai rabdare o sa vina altul.
Si de unde stii ca nu e unul mult mai potrivit?
Ca a gasit el motivul asta sa te refuze, ca e suficient de matur sa inteleaga ca relatia voastra ar fi nepotrivita, baiatul refuza.
E dreptul lui si tu trebuie sa-l respecti.
Calmeaza-te si asteapta un altul.

| mimiwewem a răspuns:

Bună și ție. Îi spui că pentru tine anii nu sunt o cauză ci doar un număr.
Depinde, poate el nu vrea că ești minoră și nu vrea să intre la corupere de minori.

| neutrino a răspuns:

Tu esti cea "mare"?

| alexialle explică (pentru neutrino):

El este

| neutrino a răspuns (pentru alexialle):

Adica el major si tu minora! Si in cazul in care aveti ghinion, cine plateste oalele sparte?

| Alcyon a răspuns:

Nu-ti bate capul, sa convingi un barbat sa fie cu tine. Crede-ma, nu merge asa. Daca nu te vrea, da-i pace. Inseamna ca pur si simplu nu e interesat de tine. Doar n-o sa-ti spuna direct ca nu te vrea... A gasit si el o scuza, fiindca nu vrea sa te simti prost.

| Seepty a răspuns:

Spune-i ca intro relatie nu conteaza numai varsta ci si cat de mult va iubiti, respectati si aveti incredere unul in celalalt.

| AgathaRo a răspuns:

Daca nu te apropii de varsta buletinului, atunci e clar. Pentru a evita eventualele discutii face pas baiatu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu retardatii astia din ziua de azi ce au, mai ales baietii de varsta mea "20" sau mai mari, ce vad la minore... nu multe sunt care sunt mai dezvoltate sau mai stiu eu ce, dar nu e ceva care nu poti gasi la una majora. nici odata in 2 ani nu m-a interesat o minora, dupa mine mult mai multe ai in comun cu una cu minte nu cu una are abia e in primul an de liceu si nu stie ce e ala libidou. dupa ce fac sex cu ele mai fac si pe nevinovatii cand sunt bagati la zdub pentrru ca fac sex cu minore. daca cineva imi poate explica, ca eu unu nu inteleg---

| unknøwn a răspuns:

N-ai ce să-l convingi. Dacă el nu vrea, foarte bine.
Aici intervin mai multe aspecte.
Altceva e să ai 16 ani şi el 22, altceva e să ai tu 22, el 16, altceva e să ai 22 şi el 28. Înţelegi?
Deci el e mai mare ca tine să înţeleg.
E şi firească decizia lui.
Ce poţi să oferi tu unui bărbat cu 6 ani mai mare ca tine mă?
Nimic. Fiindcă tot ce poţi tu să-i oferi poate să găsească la alea de vârsta lui, plus încă bonusuri, gen ţâţe mai mari şi d-astea.
Aşa că ia-ţi gândul.

| NoNameexd a răspuns:

Din moment ce e diferenta,tu mai mult ca sigur nu esti majora,iar el fiind un baiat mai mare are cu totul alte asteptari de la o fata,din cauza asta nu te vrea, pentru ca esti mica. Nu e cazul, sa te ambitionezi sa fii cu el, decat daca esti sigura ca vrei sa-ti strici copilaria, pentru ceva trecator.Bafta!