| blue007eyes a întrebat:

Conteaza diferenta de varsta intr-o relatie?

15 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Conteaza atunci cand fata e minora iar baiatul major. Daca amandoi sunt majori nu-i nicio problema sa fie o diferenta putin mai mare. happy

| Marii a răspuns:

@emma: la asta ma refeream, majorul poate face o greseala care-l va costa destul de mult, daca sunt linistiti amandoi, nu vad problema. laughing

mira
| mira a răspuns:

Daca nu sunt discrepante prea mari, nu conteaza.Intr-o relatie ar trebui sa primeze calitatile celor doi.

| emma_6707 a răspuns:

Cu siguranta NU. atata timp cat va simtiti bine impreuna, nu are nici cea mai mica importanta. primul meu prieten era cu 8 ani mai mare decat minelaughing dar ne simteam genial impreuna. acum... ma rog depinde si de ea, s-ar putea sa se sperie putin daca e diferenta mare, de aia iti sugerez mai intai sa deveniti prieteni apropiati, ca sa te vada asa cum esti, si dupa sa incerci mai mult
bafta

| emma_6707 a răspuns:

@ mari, nu-i adevarat. atata timp cat majorul nu corupe minorul[suna ciudatlaughing] la nimic, nu vad care sa fie problema...

| roox a răspuns:

Nu no talking
cu cât e mai mare, cu atât mai bine happy
dar nu şi în cazul lu' "Iri şi Moni"...
Acolo au exagerat prea mult.

Răspuns utilizator avertizat
| mariutza a răspuns:

Poi depinde si de persoane, ca la pentru unii conteaza si pentru unii nu, dar unde este dragoste si incredere nu cred ca mai conteaza, de exp intre parintii mei sunt 11 ani diferenta tongue

| babygyrl a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza. Intre tata si mama ii diferenta de 9 ani. Intre mine si prietenul meu 4 ani. Conteaza iubirea, sinceritatea si comunicarea.

| radu75 a răspuns:

Sa zicem ca el are 55 si ea 19. El merge la teatru, e dornic sa se plimbe zi de zi prin parc, se duce sa se intalneasca cu vechii prieteni din tinerete la CLUBUL PENSIONARILOR, a-si ia zilnic medicamentele pentru diabet si prostata si nu uita sa si scoata proteza seara inainte de culcare. Ea merge in BAMBOO, nu a-i place sa rateze petrecerile open-party de la noile cluburi, cafenele de fite unde bea o kfea cu colegele s. a. m. d. Acum va intreb : oare va merge aceasta relatie?

| radu75 a răspuns:

Raspuns final : se poate dar diferenta sa fie de cel mult 10 ani.

| alina_4026 a răspuns:

Intr-o relatie principalul lucru este increderea, respect, sinceritate, dragoste... Dar virsta nu conteaza. Dragostea e oarba, nu totul se bazeaza pe frumusete.Eu cunosc persoane la care barbatul are 36 iar domnisoara 21 si se inteleg foarte foarte bine. Daca este dragoste atunci este totul.Se poate intimpla ca domnisoara sa fie mai mare decit cavalerul ei si mare lucru.Nu virsta nu conteaza, conteaza ce este in sufletel.

| Zodiac a răspuns:

Clar Nu...

Peace

| lucicx a răspuns:

Parerile sunt impartite si niciodata nu se va cadea de acord asupra acestui aspect. Spun asta pentru ca stiu cupluri in care diferenta de varsta este mare dar au supravietuit si cupluri care s-au destramat din cauza unor incompatibilitati a caror cauza era tocmai diferenta de varsta. Fiecare este liber sa incerce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Pentru mine o fata de 13 ani care zice ca sta cu un tip de 19 e nebunalaughing
Daca nu e mare diferenta ( 2-3 ani ) nu'i problema happy